Siatkówka. SPS w natarciu. Pierwszy mecz - pierwsze zwycięstwo

ip
Pierwszy mecz SPS Lębork rozegrał z UKS Jantar Pruszcz Gdański.
Zawodnicy SPS Lębork rozpoczęli rozgrywki ligi województwa pomorskiego w kategorii kadetów. Pierwsze spotkanie w nowym sezonie 2006/2007 rozegrali w Cewicach z zespołem UKS Jantar Pruszcz Gdański.

Oba zespoły grupy B rozpoczęły swoje zmagania. Lepszym okazał się zespół SPS Lębork, bo wygrał zdecydowanie 3:1 (20:25, 25:17, 25:19, 25:16). Przegrali tylko pierwszego seta.

- To tak zmobilizowało naszych, że narzucili gościom swoje tempo gry - mówi trener Marcin Klukowski. - I już nie oddali prowadzenia w żadnym z rozegranych setów.

Zawodnicy z Pruszcza grali bardzo zaangażowanie w pierwszych setach, ale już im w czwartym nie starczyło sił na próbę wyrównania walki.

- Nasi zawodnicy zasłużenie wygrali - dodaje Jarosław Pruski, również trener. - Teraz czekamy na następne mecze i mamy nadzieję na dalsze zwycięstwa w lidze.

Już w listopadzie rozgrywki rozpoczną młodzicy. SPS Lębork wystawia do rozgrywek młodzików dwa zespoły.

- Mamy nadzieję, że one również nawiążą walkę ze swoimi rówieśnikami z województwa pomorskiego - uważa Klukowski.

ZAGRALI

Trenerzy wystawili zespół lęborski w składzie: Marcin Bańka, Mateusz Lis, Łukasz Oleszczuk, Paweł Tuma, Damian Schulz, Karol Trojanowski, Michał Wiater, Mateusz Bieniarz-Krzywiec, Paweł Steciuk i Kamil Hercej.