Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja Społeczna Lęborka

Edyta Litwiniuk
Rewitalizacja Społeczna Lęborka
Rewitalizacja Społeczna Lęborka
Rewitalizacja Społeczna Lęborka. „Rewitalizacja Społeczna Lęborka” to nazwa programu rewitalizacji społecznej  realizowanego w ramach projektu systemowego „Rewitalizacja Społeczna”.

Rewitalizacja Społeczna Lęborka

„Rewitalizacja Społeczna Lęborka” to nazwa programu rewitalizacji społecznej  realizowanego w ramach projektu systemowego „Rewitalizacja Społeczna”.
Liderem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku, a jego Partnerem w realizacji zadań Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy „SZANSA” z Lęborka.
Jego głównym celem jest przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu oraz wzmocnienie spójności społecznej. Realizacja projektu trwa od lutego do listopada 2014.
W lutym 2014 roku Gmina Miasto Lębork podpisała umowę na realizację projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet I - Zatrudnienie i integracja społeczna, Działania 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej.

Zapusty w Bukowinie

Ogólną grupę docelową Programu Rewitalizacji Społecznej stanowią osoby zamieszkujące obszary uwzględnione w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Lęborka. Spośród ogólnej grupy docelowej wyszczególniono kilka podgrup docelowych przy realizacji konkretnych zadań,  z uwzględnieniem kryterium wieku, w tym:
1. Dorośli (ogólnie rodzice) – rodzice, którzy nie radzą sobie z wychowaniem dzieci, rodzice, którzy mają problemy małżeńskie, rodzice, którzy mają problem  z komunikacją, których dzieci nie radzą sobie z nauką, których dzieci mają problem  z adaptacją w otoczeniu, z akceptacją otoczenia, których dzieci zażywają substancje psychoaktywne itp.
2. Dzieci i młodzież w różnym wieku (przedziały wiekowe 6-12 i 13-18 lat) – dzieci, które nie radzą sobie z różnymi problemami w środowisku szkolnym i najbliższym otoczeniu, dzieci które doświadczają bądź doświadczyły przemocy, uzależnionych bądź zagrożonych uzależnieniem środkami psychoaktywnymi itp., dzieci które mają problem w komunikacji np.  z rówieśnikami, dzieci z rodzin niepełnych potrzebując wsparcia, dzieci, z rodzin zubożałych, których rodzice nadużywają środków odurzających, psychoaktywnych itp.,
3. Seniorzy w wieku 60+,
4. Osoby bezrobotne zamieszkałe w wieku 18-35 l., zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto