Remis Pogoni w wyjazdowym spotkaniu z Powiślem Dzierzgoń

opr.Rog.
Pogoń Lębork
Pogoń Lębork zremisowała na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń 3:3. To pierwsze punkty Pogoni od 1 października, czyli od zwycięstwa z Wierzycą Pelplin.

Po czterech porażkach z rzędu punkty Pogoni Lębork potrzebne były jak tlen. Najlepiej trzy, ale w tej sytuacji cieszy także punkt, chociaż zwycięstwo z Powiślem Dzierzgoń było blisko. Gospodarze bramkę na remis zdobyli w 6 minucie doliczonego czasu gry.
Pierwsza bramka padła w 18 minucie gry po szybkim kontrataku Pogonistów i celnym uderzeniu z ponad 20 metrów Marcina Kajcy.

- W przerwie doszło do zmiany. Z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Dominik Konkel, zastąpił go na nietypowej dla siebie pozycji Arek Okrój i sprawił się na niej dobrze, strzelając dziś swoją pierwszą bramkę w dorosłej piłce -

mówi trener Pogoni Grzegorz Bednarczyk.

- Mecz toczył się na ciężkim boisku, było dużo otwartej gry, mecz w stylu cios za cios. Na pewno widzom to spotkanie mogło się podobać.

Gospodarze wyrównali w 67 minucie po uderzeniu na krótki słupek z 5 metrów Karola Kowalczyka. W 82 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Pietrzyka. Wcześniej nasi zawodnicy sygnalizowali faule, sędzia jednak puścił akcję zakończoną golem.
Końcówka to niezwykły spektakl i grad bramek. Na 7minut przed regulaminowym czasem gry Łukasz Kwaśnik dobrze rozprowadził akcje podając piłkę do młodego defensora Arkadiusza Okroja, który z 7 metrów pokonał bramkarza Powiśla.
Kilka minut później po akcji gospodarzy z szybką kontrą wyszli nasi zawodnicy podczas której Damian Formela wystawił piłkę Michałowi Kowalkowskiemu, który w sytuacji sam na sam strzela na 3:2. Niestety w ostatniej akcji meczu Powiśle wyrównuje, bramkę zdobył w 96 minucie Michał Ressel. Powiśle – Pogoń 3:3.

(źródło: Pogoń Lębork)
Powiśle Dzierzgoń – Pogoń Lębork 3:3
bramki: 0:1 Marcin Kajca (’18), 1:1 Karol Kowalczyk (’67), 2:1 Mateusz Pietrzyk (’82), 2:2 Arkadiusz Okrój (’83), 2:3 Michał Kowalkowski (’85), 3:3 Michał Ressel (90+6)
Powiśle: Motyliński, Demski (59 Kowalczyk), Jajkowski, Kołodziej, Kowalski, Lewandowski M., Lewandowski P., Maluchnik, Orłowski (’58 Balcerowski), Pietrzyk, Ressel
Pogoń: Smolak – Ronowski, Musuła, Romanek, Kochanek, D. Wojda (’80 Pawlik), Siłkowski, Kowalkowski (’90 Kłosowski), Kajca (’70 Kwaśnik), Konkel (’46 Okrój), Klecha (’68 Formela)