Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogorzelice. Wspierający budowę hospicjum spotkali się po raz drugi na pikniku

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Zespół Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne po raz drugi zaprosił darczyńców, żeby podziękować za okazane dotychczas wsparcie. W sobotnie południe na działce w Pogorzelicach, gdzie powstaje hospicjum, na każdego czekał upominek, miłe powitanie i poczęstunek. Po terenie budowy oprowadzała gości Agata Kozyr, prezes Zarządu Fundacji. Już wkrótce kolejnym etapem prac budowlanych będzie pokrycie dachu blachą i wstawienie okien dachowych. Do całkowitego ukończenia hospicjum potrzeba jeszcze ok. 7 mln zł.

W ostatnią sobotę sierpnia, co ma stać się coroczną tradycją, Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne zorganizowała w miejscu budowy pierwszego w powiecie lęborskim stacjonarnego hospicjum w Pogorzelicach piknik, jako sposób na podziękowanie dla wszystkich tych, którzy wspierali i wspierają powstanie domu.

- Budowane hospicjum to dom, w którym zawsze na pierwszym miejscu będzie człowiek. Wszystko, co robimy, to robimy z myślą o drugim człowieku. Tworzymy to dzieło, żeby pomagać chorym i potrzebującym a ich bliskim dawać wytchnienie w poczuciu służby drugiemu człowiekowi

- podkreśliła Agata Kozyr, prezes Zarządu fundacji.

Od 6 lat zespół fundacji nie ustaje w pozyskiwaniu środków na powstanie hospicjum.

- Za nasze relacje z wami chcemy dziś podziękować. Wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną hospicyjną. Jeszcze długa droga przed nami, ale będziemy dalej zbierać środki, żeby ten dom powstał.

W komplecie stawili się mentorzy budowy hospicjum - Marek Stawski (Profarm Lębork), Wacław Markowiak (ZWAE Lębork) i Adam Klasa (Farm Frites Poland SA) a także Michał Babij, ambasador projektu „Ściana Dobrodziejów”.

Posła na Sejm RP Piotra Müllera reprezentował Marcin Brodalski, kierownik biura poselskiego w Lęborku. Wśród gości wydarzenia byli samorządowcy - burmistrz Lęborka Witold Namyślak, sekretarz miasta Marian Kurzydło, zastępca wójta gminy Nowa Wieś Lęborska Monika Włusek.

Do końca 2021 r. Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne wykonała budynek hospicjum w stanie surowym otwartym. Ok. 2,2 mln złotych uzbierano dzięki ofiarności prywatnych darczyńców i firm, natomiast 0,8 mln złotych stanowiła dotacja celowa z rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów.

- Kolejnym etapem prac budowlanych jest pokrycie dachu blachą i wstawienie okien dachowych. Aby rozpocząć te prace czekaliśmy do momentu, aż uzbiera się potrzebna kwota. Dziś już wiemy, że prace w tym zakresie rozpoczną się we wrześniu. Ogromnie się cieszymy

- podkreśla zespół Fundacji.

Hospicjum stacjonarne to placówka bardzo potrzebna w naszym regionie.

- W całej Polsce jest deficyt tego typu miejsc. Zachorowalność na nowotwory wzrasta. W naszym województwie ten wskaźnik jest jednym z najwyższych. Naszym priorytetem jest, aby to miejsce powstało jak najszybciej. Dlatego dokładamy wszelkich starań i będziemy poszukiwać wszelkich rozwiązań, aby zdołać pozyskać brakującą kwotę. Bo im dłużej trwa budowa, tym jest ona po prostu droższa. A każdego dnia ktoś nam bliski tej pomocy potrzebuje już teraz

- podkreśla Agata Kozyr.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto