Pływanie. Weronika Klejna i Hanna Walkusz z Solex Lębork walczyły o medale mistrzostw Polski juniorek

W niedzielę zakończyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich w Lublinie i juniorów 16-letnich w Gliwicach. W obu imprezach rangi mistrzowskiej o medale walczyły reprezentantki UKS Jedynki MEYN Solex Lębork. Największy sukces odniosła Weronika Klejna, która na dystansie 200 m stylem klasycznym zajęła z wynikiem 2:31,19 miejsce trzecie, zdobywając tym samym brązowy medal.

Od piątku do niedzieli (10-12 grudnia) w Gliwicach i Lublinie juniorzy walczyli o medale mistrzostw Polski. W niedzielnych finałach na pływalni w Gliwicach reprezentantka UKS Jedynki MEYN Solex Lębork Weronika Klejna na dystansie 200 m stylem klasycznym zajęła 3 miejsce (czas 2:31,19), co dało wychowance trenera Dariusza Gromulskiego brązowy medal. W Gliwicach Klejna zajęła też 7 miejsca na dystansach 50 m (0:33,51) i 100 m stylem klasycznym (1:12,29).

W Lublinie dwukrotnie w finałach A wystartowała 15-letnia Hanna Walkusz. Zajęła 10 miejsca na dystansie 50 m (0:29,49) i 100 m stylem motylkowym (1:05,63). W wyścigu na dystansie 200 m stylem zmiennym Walkusz poprawiła rekord życiowy. Z czasem 2:24,97 zajęła 11 miejsce. Na dystansie 200 m stylem motylkowym zajęła 8 miejsce (2:29,57).