Piłka nożna. Udany początek sezonu. Pogoń Lębork i Anioły Garczegorze w czołówce. Co mówią trenerzy?

W 3 kolejce IV ligi "RWS INVESTMENT GROUP" nasze drużyny sięgnęły po komplet punktów. W Lębork Pogoń wygrała 3:1 (1:0) z Cartusią Kartuzy, a Anioły Garczegorze pokonały 1:0 (1:0) Wdę w Lipuszu. Z 7 punktami zespół z Lęborka jest wiceliderem tabeli. Anioły mają tyle samo punktów i są na 3 miejscu.

W ROCZNICĘ BITWY POGOŃ WYGRYWA Z CARTUSIĄ

W weekend (15-16.08) została rozegrana 3 kolejka spotkań w IV lidze. W sobotnie, upalne popołudnie, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 oraz Święto Wojska Polskiego, do Lęborka przyjechała Cartusia Kartuzy. Tuż przed przerwą Przemysław Iwański z prawej strony wrzucił piłkę spod końcowej linii, a Wiktor Miotk pewnie zamienił to zagranie na otwierającego wynik gola. Goście mieli swoje okazje przed stratą bramki, a także po przerwie, ale to zawodnicy Pogoni mieli lepiej nastawione celowniki. Na niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Aleksander Atanacković wykorzystał podanie Adriana Kochanka i głową skierował piłkę do siatki. Już w 90 minucie po asyście Łukasza Kwaśnika debiutancką bramkę w barwach Pogoni zdobył Artur Formela. Wynik ustalił Jakub Leszkiewicz.

Pomeczowe komentarze trenerów:

Waldemar Walkusz, Pogoń Lębork:
"Tak jak tydzień temu w Pelplinie tak i dzisiaj mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach. Temperatura na murawie myślę, że sięgała 50 stopni. Ciężko się biegało. W pierwszej połowie Cartusia bardzo dobrze się broniła, wychodziła z kontrami, nawet dwukrotnie stworzyli zagrożenie pod naszą bramką. Cieszę się bardzo, że udało się w końcowej fazie pierwszej połowy przeprowadzić składną akcję, po której Wiktor Miotk zdobył bramkę. To nam troszkę dało komfortu na przerwę i początek drugiej połowy. Zespół Cartusii kompletnie się nie poddał i zostawili tu dobre, a nawet bardzo dobre wrażenie, bardzo dobrze się zaprezentowali. Kilka razy w drugiej połowie stworzyli groźne sytuacje pod naszą bramką. Po zdobyciu drugiej bramki troszeczkę opanowaliśmy grę. W tym momencie Cartusia przez chwilę zwątpiła i zanim się zdążyli otrząsnąć po tej stracie Artur Formela zdobył bramkę na 3:0. Gdy wydawało się, że jest już po meczu Cartusia w doliczonym czasie zdobywa bramkę na 3:1. Myślę, że w przekroju całego spotkania zasłużyli nie tylko na jedną bramkę."

Błażej Adamus, Cartusia Kartuzy:
"Chciałbym pogratulować trenerowi Walkuszowi zwycięstwa i nie zaznania w tym sezonie smaku porażki. My niestety zostawiliśmy tu kolejne dobre wrażenie, ale za to nie przyznają punktów. Jeszcze czegoś nam brakuje, by wywieźć stąd trzy punkty."

Po 3 kolejkach Pogoń ma na koncie 7 punktów. W 4 kolejce zagra w sobotę (22.08) o godz. 12 w Gdyni z Arką II.

POGOŃ LĘBORK - CARTUSIA KARTUZY 3:1 (1:0)
Bramki:**1:0 Wiktor Miotk (43), 2:0 Aleksander Atanacković (76), 3:0 Artur Formela (90), 3:1** Jakub Leszkiewicz (90+5)

Pogoń: Patryk Labuda – A. Okrój, Kostuch, Siłkowski, Kochanek, Dobek (79 Kozerkiewicz), Musuła (87 Janowicz), Iwański (63 Kwaśnik), Atanacković (85 Marcin Choszcz), W. Miotk (90+3 Stenka), Artur Formela. Trener Waldemar Walkusz

Cartusia: Bach – Wenta (74 Toporek), Jankowski, Golc, Bucholc (59 Leszkiewicz), Malanowski (79 Kuss), Adamkiewicz (82 Sierszyński), Gawron, Bodzak, Zapora, Hara (55 Piór). Trener Błażej Adamus

Żółte kartki: Kostuch, Atanacković (obaj Pogoń) – Golc (Cartusia)

Sędziowie: Bartłomiej Żmuda oraz Radosław Cyrson i Konrad Knopik

W LIPUSZU SMOLAREK ZA TRZY

Także w sobotę, ale jeszcze przed południem (godz. 11) rozpoczął się mecz w Lipuszu między tamtejszą Wdą i Aniołami Garczegorze. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla garczegorzan Grzegorz Smolarek już w 12 minucie spotkania.

WDA LIPUSZ - ANIOŁY GARCZEGORZE 0:1 (0:1)
Bramka: Grzegorz Smolarek (12)

Tadeusz Wanat jr, trener Aniołów Garczegorze:

"Rozegraliśmy drugi mecz z rzędu na wyjeździe. W tropikalnych warunkach i na sztucznym boisku, które "oddaje" jeszcze ciepło i w ten sposób dokłada kilka stopni. Zwyciężyliśmy dzięki dyscyplinie taktycznej i nieprawdopodobnemu wręcz zaangażowaniu całego zespołu. Chłopcy zostawili mnóstwo zdrowia na boisku, zagrali z wielką determinacją i za to chcę im mocno podziękować. Przebieg meczu zdeterminowała szybko strzelona przez nas bramka. Od 10 minuty Wda musiała mocniej zaatakować, a my skupiliśmy się przede wszystkim na tym, żeby nie stracić bramki. Szkoda, że w 35 minucie sędzia omyłkowo nie uznał nam prawidłowo zdobytego gola na 2:0 ("samobój" po dośrodkowaniu Marcina Staszczuka), bo grałoby się dużo spokojniej. A tak obawialiśmy się o wynik do samego końca. Trzeba jednak podkreślić, że dzięki bardzo dobrej grze defensywnej całego zespołu, Wda nie stworzyła ani jednej 100% sytuacji do wyrównania. Początek rozgrywek jest dla nas niezwykle udany. Nie gramy może pięknego, widowiskowego futbolu, bo nas na to nie stać. Zespół za to wierzy w to, co robi i osiąga na razie znakomite wyniki. Przed nami kolejny, trzeci wyjazd (Chojniczanka II Chojnice), a potem seria 4 meczów u siebie, w Bożympolu Wielkim."

Wda: Gradowski – P. Mońka, Bany, Aneszko (46 Machut), Chojnacki, Cieszyński (70 Plutowski), Jeruć, Narożniak (46 D. Mońka), Obata, Oliwa (80 Aron Formela), Prabucki. Trener

Anioły: Mayer - Ł. Łapigrowski, Drzazgowski, F. Tomasiewicz, B. Tomasiewicz, Michał Choszcz,
H. Syldatk (67 D. Formela), Wojda (53 Godula), M. Staszczuk, Słumiński (53 Katsura), Smolarek. Trener Tadeusz Wanat jr

Żółte kartki: Machut, Jeruć (obaj Wda)

Sędziowie: Jurczak oraz Cwalina i Karp

W 4 kolejce Anioły zagrają w sobotę, 22 sierpnia o godz. 11 z Chojniczanką II w Chojnicach.

Pozostałe wyniki 3 kolejki:

GRYF SŁUPSK - WIERZYCA PELPLIN 6:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcjan Majcher (33), 2:0 Kacper Bednarczyk (63), 3:0 Oskar Zieliński (68-wolny), 4:0 Tomasz Piekarski (76), 5:0 Szymon Mytych (88), 6:0 Tomasz Piekarski (90)

GEDANIA GDAŃSK - JANTAR USTKA 3:3 (0:3)
Bramki: Bartosz Zalewski (52, 89 i 90) - Krzysztof Wańdzio (12), Maciej Miecznikowski (34), Kamil Wójcik (36)

MKS Władysławowo – Chojniczanka II Chojnice 2:1 (1:0)
Bramki: Dominik Klecha (15, 57) – Oskar Frygier (55)

Powiśle Dzierzgoń – Arka II Gdynia 2:0 (1:0)
Bramki: Dariusz Staniaszek (44, 78)

Kaszubia Kościerzyna – Lechia II Gdańsk 2:0 (2:0)
Bramki: Tomasz Tuttas (3), Błażej Troka (11)

Grom Nowy Staw – Stolem Gniewino 0:1 (0:0)
Bramka: Kamil Patelczyk (84)