Piłka nożna. Pogoń Lębork przegrała w Pelplinie. Wcześniej odpadła z Pucharu Polski.

Po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski, Pogoń Lębork w grupie spadkowej IV ligi przegrała w Pelplinie z Wierzycą, choć dwa razy goście potrafili odrobić stratę. Lęborczanie zajmują 3 miejsce w grupie spadkowej, mając 7 punktów przewagi nad otwierającymi strefę spadkową Czarnymi Pruszcz Gdański. Po porażce we Władysławowie z MKS Anioły pozostają w strefie spadkowej. Do rozegrania pozostało 8 kolejek.

W 2 kolejce grupy spadkowej Wierzyca podejmowała Pogoń. Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy. Już w 5 minucie Mateusz Bany po rzucie rożnym głową skierował piłkę do bramki Pogoni. Wyrównał szybko Artur Formela. Jego strzał z około 7 metrów był nie do obrony. Wcześniej dogodną okazję na bramkę miał jeszcze Szymon Pawlik. Jego strzały z bliska dwukrotnie trafiły w bramkarza. Wierzyca na prowadzenie wyszła przed końcem pierwszej połowy. Bramkarza Pogoni uprzedził Bartosz Gutorski. Tuż przed przerwą gola do szatni na 2:2 zdobył Damian Wojda.
W 53. minucie mocno po ziemi uderzał Wojda. Bramkarz jednak obronił. Gospodarze po raz trzeci na prowadzenie wyszli w 67. minucie po celnym uderzeniu Marcina Melera.

IV liga, grupa spadkowa, 2 kolejka, 23.04.2022, godz. 11
WIERZYCA PELPLIN - POGOŃ LĘBORK 3:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Mateusz Bany (5), 1:1 Artur Formela (9), 2:1 Bartosz Gutorski (44), 2:2 Damian Wojda (45), 3:2 Maciej Meler (67)
Wierzyca: Leszczyński, Mońka, Bany, Kaczyński, Machol, Racki (70 Bradtke), Dirda, Gdaniec (81 Klohs), Czochór (77 Urbański), Meler (90+1 Szejko), Gutorski. Trener Błażej Mierzejewski
Pogoń: Smolak - Kozerkiewicz, Musuła, Siłkowski, Iwański (76 Raulin), Dettlaff, Wojda (68 Janowicz), Miotk, Piór (60 Kajca), A. Formela, Sz. Pawlik. Trener Waldemar Walkusz
Żółte kartki: Bany - Dettlaff, Janowicz
Sędziowie: Pysanets oraz P. Grzywacz i Szczodrowski

IV liga, grupa spadkowa, 2 kolejka, 23.04.2022, godz. 13
MKS WŁADYSŁAWOWO - ANIOŁY GARCZEGORZE 4:2 (2:0)
Bramki: Bramki: 0:1 Łukasz Łapigrowski (9), 0:2 Artur Narewski (39), 1:2 Tomasz Bigott (49), 2:2 Arkadiusz Proena (64), 3:2 Dominik Klecha (72), 4:2 Filip Smarzyński (94)
MKS: Miotk - Bigott (85 Maksajdowski), Gołubiński, Kleser - Szymański (55 Pankiewicz), M. Kwaśnik, K. Dawidowski, Klecha - Białek (88 F. Smażyński) - Srok (60 Sz. Dawidowski), Proena. Trener Michał Smarzyński
Anioły: Mayer - B. Tomasiewicz (70 Landowski), Drzazgowski (80 Chlewiński), Ł. Łapigrowski, Narewski, Smolarek (70 Pankratow), F. Tomasiewicz, M. Staszczuk (75 Katsura), Bornowski
(43), Słumiński, H. Syldatk (60 T. Godula). Trener Tadeusz Wanat jr
Żółte kartki: Gołubiński, Kwaśnik, K. Dawidowski, Pankiewicz - Słumiński
Czerwona kartka: Kacper Bornowski (44 minuta - Anioły)
Sędziowie: Marcin Skwiot oraz Arkadiusz Borawski i Szymon Wantuła

- Kolejny niezwykły mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie grając bardzo słabo prowadziliśmy 2:0. Niestety, w 42 minucie jedyny błąd w meczu popełnił bardzo dobrze prowadzący zawody arbiter. Nie zauważył, że zawodnik gospodarzy kopnął bez piłki Bornowskiego. Widział tylko, że nasz zawodnik oddał i ukarał go czerwoną kartką. Po przerwie, grając z przewagą jednego zawodnika MKS zdobył 3 gole. W końcówce mieliśmy 3 sytuacje do wyrównania. Piłka nie wpadła jednak do siatki po strzałach Filipa Tomasiewicza, Ruslana Pankratowa i Ryuty Katsury. Gospodarze dobili nas w ostatniej akcji meczu. Nasza sytuacja staje się coraz trudniejsza. Nie zwieszamy jednak
głów i na pewno będziemy do końca walczyć o utrzymanie

- mówił Tadeusz Wanat jr, trener Aniołów Garczegorze.

BAŁTYK ROZSTRZYGNĄŁ AWANS W KOŃCÓWCE
W pucharową środę Pogoń w ramach 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski podejmowała III-ligowy Bałtyk Gdynia. Do 70 minuty było bez goli. Goście objęli prowadzenie po strzale Oktawiana Skrzecza. Minutę później wyrównać mógł Robert Dettlaff, ale bardzo dobrą obroną popisał się bramkarz Bałtyku Michał Bartkowiak. Po kolejnej akcji znów
miał wiele pracy, bo najpierw strzelał Paweł Piór, a następnie dobijał Szymon Pawlik. Po kontrze obrońcy Pogoni musieli wybijać piłkę z linii bramkowej. Po kolejnej kontrze i strzale Michała Marczaka było już jednak 2:0 dla gości. Wynik ustalił Igor Jankowski.

- Przeciwnik jak nasze warunki wymagający. Bałtyk Gdynia zawsze to trzecioligowiec i piłkarsko bardziej dojrzała drużyna od nas. Ciężko im się grało, myśmy zagrali mądrze w obronie, próbowaliśmy kontrować a w pierwszej połowie to my więcej razy zagroziliśmy ich bramce po stałych fragmentach gry. W drugiej połowie im więcej czasu upływało tym goście byli bardziej zdeterminowani bo nie wyobrażali sobie odpaść tutaj z pucharu. Ta dojrzałość
Bałtyku wyszła w późniejszych minutach meczu. Przełomowym momentem był rzut rożny dla nas gdzie po stracie
w polu karnym Bałtyku poszła kontra, straciliśmy drugą bramkę i było po meczu. W przekroju całego meczu Bałtyk
pokazał bardziej dojrzałą od nas piłkę. Mieli lepiej wyszkolonych zawodników, byli zdeterminowani. My nie odpuszczaliśmy stąd wydaje się, że mimo wyniku 0:3 dla kibiców było to całkiem fajne spotkanie które pokazało, że w naszym zespole drzemią możliwości i że w ten zespół warto inwestować i budować dalej patrząc już pod kątem przyszłości

- mówił Waldemar Walkusz, trener Pogoni.

1/8 Regionalnego Pucharu Polski, 20.04.2022, godz. 17.30
POGOŃ LĘBORK - BAŁTYK GDYNIA 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Oktawian Skrzecz (70), 0:2 Michał Marczak (81), 0:3 Igor Jankowski (90)
Pogoń: Kolke - Miotk (80 Raulin), Kozerkiewicz, Siłkowski, Iwański, Janowicz (58 Wojda), Dettlaff (83 Okrój), Sz. Pawlik, Kwaśnik (46 Piór), A. Formela, D. Formela. Trener Waldemar Walkusz
Bałtyk: Bartkowiak - Kaźmierczak, Lengiewicz, Garbacik, Kapuściński, Bożym (61 Gołuński), Nowicki (61 Wołowski), Gułajski, Skrzecz (89 Kośnik), Marczak (83 Jankowski). Trener Robert Reiwer
Żółte kartki: A. Formela - Bożym, Lengiewicz, Garbacik, Kapuściński, Jankowski
Sędziowie: Żmuda oraz Baumgard i Damian Cyrson