Piłka nożna. Anioły Garczegorze próbowały zatrzymać Jaguara Gdańska, lidera IV ligi

W 13 kolejce IV ligi Anioły Garczegorze (11 miejsce) podejmowały w Bożympolu Wielkim (tam rozgrywają mecze w roli gospodarza) Jaguara Gdańsk, niepokonanego lidera rozgrywek, mającego w składzie zawodników z ekstraklasową przeszłością.

IV liga, 13 kolejka, 30.10.2021 r., godz. 11, Bożepole Wielkie
Anioły Garczegorze - Jaguar Gdańsk 1:4 (0:0)
Bramki: 0:1 Jarosław Kuźniarski (46), 0:2 Szymon Rychłowski (77), 1:1 Michał Choszcz (81), 1:3 Rychłowski (88), 1:4 Daniel Mikołajewski (90)
Anioły: Mayer - Narewski (73 Witaszek), Drzazgowski, Ł. Łapigrowski, Michał Choszcz - F. Tomasiewicz (88 D. Kolke), M. Staszczuk, K. Wojda, H. Syldatk (73 Siwak), Słumiński, Zghortiuk (73 Sidor). Trener Tadeusz Wanat jr
Jaguar: J. Górski - Jadanowski, Pietruszewski (kapitan), M. Pietroń, Deleu, Rychłowski, Głodek, Brzeski, Kuźniarski, Zalow (71 Góźdź), Mikołajewski. Trener Paweł Pagacz
Żółte kartki: Narewski, Choszcz - Jadanowski, Głodek,
Czerwona kartka: Siwak (84 - Anioły)
Sędziowie: Szajerski oraz Koszper i Kowalik

W składzie gości zawodnicy znani z boisko ekstraklasy, jak Marcin Pietrowski czy Deleu. Dla Aniołów okazję przed przerwą miał Michał Choszcz, ale po jego uderzeniu z woleja w 18 minucie bramkarz stanął na wysokości zadania. W 38 minucie gospodarze domagali się rzutu karnego po interwencji kapitana gości Pietruszewskiego w starciu z Hubertem Syldatkiem. Do przerwy gospodarze utrzymali bezbramkowy wynik, ale już chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy goście objęli prowadzenie, kiedy podanie Rychłowskiego zamienił na gola Kuźniarski.

W 57 minucie z wolnego po faulu Pietrowskiego na Słumińskim przymierzył przy słupku Choszcz, ale Górski błysnął skuteczną paradą.

W 77 minucie Rychłowski wykorzystał błąd Aniołów i podwyższył prowadzenie. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rożnego Marcina Staszczuka Choszc popisał się mocnym wolejem zdobywając kontaktowego gola.

W 84 minucie Mikołajewski otrzymał podanie jeszcze na własnej połowie. Jego akcję przerwał rezerwowy Siwak, za co został ukarany czerwoną kartką. W 88 Rychłowski a w 90 minucie Mikołajewski ustalili wynik meczu na 1-4 dla Jaguara.