Nowa Wieś Lęborska. Nowy radny złożył ślubowanie. Komentarz Zdzisława Kotłowskiego.

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Udostępnij:
W piątek 6 maja podczas rozpoczętej w południe XLVI Sesji VIII kadencji Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska ślubowanie złożył Zdzisław Kotłowski. To nowy radny z kwietniowych wyborów uzupełniających, które były konieczne po tym, jak mandatu zrzekła się w styczniu Monika Włusek.

W niedzielę 24 kwietnia w okręgu nr 14, obejmującym sołectwa Łebień i Lędziechowo, odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska, zarządzone po tym, jak w styczniu z mandatu zrezygnowała Monika Włusek. W związku z tym, że zarejestrowany został tylko jeden kandydat na radnego, to nie przeprowadzono głosowania.

6 maja Zdzisław Kotłowski w obecności Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska złożył ślubowanie.

- W związku z objęciem przeze mnie mandatu radnego w Gminie Nowa Wieś Lęborska, pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt polityczny. Dziękuję za słowa wsparcia, które upewniły mnie, że podjąłem właściwą decyzję.

Zdzisław Kotłowski podkreśla, że zgodnie z rotą ślubowania, chce być radnym wszystkich mieszkańców gminy i pracować dla dobra całej wspólnoty.

- Przy okazji również chcę oświadczyć, że wystartowałem z własnego komitetu wyborczego, wspieranego przez grupę społeczników z Łebienia, ludzi którzy na co dzień nie szczędzą swojego czasu dla dobra wspólnego. Chciałbym również zdementować wszelkie komentarze, które pojawiały się w mediach a które oparte były na czystej konfabulacji, że to władza mnie wybrała. Nie, to ja pomagałem i wspierałem obecną ,,władzę wykonawczą" w wyborach, bo widzę w niej szansę na jakiś skok cywilizacyjny dla naszej Gminy. Jak teraz tego nie zrobimy, kiedy przed nami ostatnia pula unijnych pieniędzy, to obawiam się, że już nigdy.

Nowy radny przyznaje się jeszcze do czegoś.

- Przez wiele lat, od różnych grup i partii otrzymywałem propozycje wystartowania w wyborach, zawsze odmawiałem, tłumacząc to brakiem czasu. Co więc teraz skłoniło mnie do startu, co przechyliło szalę? Oczywiście wiara w to, że z tym Wójtem można dużo zrobić, bezdyskusyjnie, ale jeszcze jeden fakt. To, że w tej Radzie zasiadają pewne osoby, które notorycznie próbują udowadniać, że czarne jest białe a białe jest czarne. Chcę i im pomóc w jakiś sposób, zrozumieć ten świat.

Zdzisław Kotłowski jest z zawodu nauczycielem dyplomowanym wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu.

Po rezygnacji z mandatu Monika Włusek została 15 lutego zastępcą Zdzisława Chojnackiego, wójta gminy Nowa Wieś Lęborska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie