Nasze drużyny okazały się wyjątkowo gościnne w jubileuszowym turnieju o puchar starosty

Wyjątkowo gościnne okazały się nasze drużyny w jubileuszowym, 20 turnieju o Puchar Starosty Lęborskiego. W finale nie było żadnej z nich. Mecz o najwyższą stawkę stoczyły między sobą Top Trans Toporek Żukowo i Stolem Gniewino. Po golu Pawła Rasmusa z rzutu wolnego zwyciężył Top Trans. W meczu o 3 miejsce Anioły Garczegorze pokonały 3-2 BZ Bud Lubowidz. Z 7 golami królem strzelców został Rasmus, a najlepszym bramkarzem Piotr Bach, strzegący bramki zdobywców pucharu. Puchary i statuetki wręczała Alicja Zajączkowska, starosta lęborski i Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

To była już 20 edycja turnieju piłkarskiego o puchar starosty lęborskiego. Do rywalizacji grupowej w hali miejskiej przystąpiło 10 drużyn, podzielonych na dwie grupy.

W pierwszym półfinale między BZ Bud a Top Trans Toporek padł remis 1:1 w regulaminowym czasie. Od 1 minuty po golu Tomasza Fopki w 1 minucie prowadziła drużyna z Żukowa. W 6 minucie wyrównał z karnego Tomasz Neubauer. W karnych w słupek trafił Patrycjusz Gaffke już w pierwszej serii (Neubauer i Norbert Butowski trafili) z BZ Bud, a wśród rywali pewnie strzelali Kacper Kiełb, Kajetan Taube i Paweł Rasmus i to oni awansowali do finału.

W drugim półfinale Anioły przegrały 0-2 ze Stolemem Gniewino. W 8 minucie z karnego trafił Mateusz Wachowiak, a w 12 minucie ten sam zawodnik ustalił wynik.

W meczu o 3 miejsce Anioły pokonały BZ Bud 3-2 (trzy gole Krzysztofa Urbana dla Aniołów, dla rywali strzelali Neubauer i Gaffke).

W finale "złotego" gola już w 1 minucie strzelił najlepszy strzelec turnieju Paweł Rasmus i puchar w jubileuszowej imprezie został zabrany do Żukowa.

Skład Top Trans Toporek Żukowo: Piotr Bach (bramkarz), Kajetan Taube, Paweł Rasmus, Michał Janiak, Filip Kreft, Kacper Kiełb, Ireneusz Klinkosz, Mariusz Kwidziński, Paweł Fopka

Skład Stolemu Gniewino: Waldemar Wenta i Jakub Olszowiec (bramkarze), Tomasz Jeżowski, Mateusz Wachowiak, Łukasz Molga, Arkadiusz Klarecki, Fabian Kątny, Mateusz Dampc, Adrian Bukowski

Skład Aniołów Garczegorze: Wojciech Kotłowski (bramkarz), Błażej Tomasiewicz, Filip Tomasiewicz, Daniel Sidor, Damian Formela, Arkadiusz Kolke, Hubert Syldatk, Krzysztof Urban, Łukasz Łapigrowski, Krystian Czerwionka

Skład BZ Bud: Piotr Czaja (bramkarz), Wojciech Domski, Patrycjusz Gaffke, Norbert Butowski, Tomasz Neubauer, Łukasz Janowicz, Błażej Zakrzewski