Nasi uczniowie odnosili sukcesy w województwie i na arenach ogólnopolskich

We wtorek (19.06) w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku miała miejsce uroczysta, XIX Powiatowa Gala Sportu Szkolnego, podsumowująca dokonania sportowców w roku 2017/2018. Medale mistrzostw Polski i województwa zdobywali sportowcy ze szkół powiatu lęborskiego w zakończonym roku szkolnym. Do najbardziej usportowionych szkół zaliczała się Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz dziewczęta z PCE i chłopcy z „Mechanika”.

W minionych miesiącach sukcesami na skalę krajową mogą pochwalić się uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lęborku. Pływacy zajęli II i III miejsce w Mistrzostwach Polski ZSS „Sprawni Razem”. Reprezentaci szkoły w biegach przełajowych i na 800 m nie mieli sobie równych w mistrzostwach województwa. Trzecie miejsce zajęli tenisiści stołowi. Opiekunami sportowców byli Małgorzata Kurszewska, Leszek Leciejewski i Marek Maciejewski.
Choć część mistrzowskiej sztafety z ubiegłego roku przeszła już do innej szkoły (w tym roku zdobyli 4 miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 1), to drugi rok z rzędu reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 8 wygrała drużynowe biegi przełajowe chłopców w ramach Finałów XLVI Igrzysk Dzieci Województwa Pomorskiego. W składzie mistrzowskiej drużyny prowadzonej do sukcesów ponownie przez Wiesława Wojciechowskiego byli: Mateusz Czaja, Maciej Klinkosz, Alan Mechliński, Franciszek Jabłonowski, Kacper Milczarczyk (oni zdobyli złoto także przed rokiem w Człuchowie), Karol Kwapiński, Oskar Roda, Borys Michor, Paweł Jankowiak, Nikodem Pniewski, Łukasz Skiba i Łukasz Steciuk.
Pierwsze miejsce w województwie, ale już w Finałach XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w pływaniu drużynowym dziewcząt. W mistrzowskiej drużynie były: Aleksandra Gliszczyńska, Olimpia Gromulska, Martyna Hallmann, Agnieszka Kurek, Wiktoria Smolis, Simona Trybułowska, Zofia Tusk, Karolina Typczyńska i Małgorzata Wątroba. Do sukcesów poprowadzili dziewczęta trenerzy Dariusz Gromulski i Mirosław Abraham.
Trzecie złoto w województwie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w siatkówce plażowej chłopców. Na plaży, przy sopockim molo, wygrywając wszystkie mecze, pierwsze mistrzostwo dla szkoły w tej dyscyplinie sportu wywalczyli: Kosma Kowalski, Jakub Klimik oraz Konrad Klasa. Trenerem drużyny był Mirosław Abraham.
Oprócz złotych medali w rywalizacji wojewódzkiej nasi sportowcy stawali też kilka razy na niższych stopniach podium. I tak w XLVI Igrzyskach Dzieci trzecie miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa nr 3 w siatkówce plażowej dziewcząt, Zespół Szkół w Łebieniu w siatkówce plażowej chłopców oraz Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej w nowej konkurencji pn. „Gry i zabawy klas II i III”.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła drugie miejsce w biegu na 600m (Filip Lewandowski) oraz trzecie w futsalu chłopców.
W ramach wojewódzkiej Licealiady 2 miejsce przypadło Zespołowi Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku w skoku wzwyż chłopców oraz trzecie miejsce w siatkówce plażowej chłopców.
Szkoła Podstawowa nr 5 to najbardziej usportowiona szkoła mijającego roku, podobnie jak SP 1 w kategorii gimnazjów oraz PCE (dziewczęta) i ZSM-I (chłopcy).