Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież z Wicka dostała środki na realizację własnych pomysłów ZDJĘCIA

rog
Stowarzyszenie „Uwolnić wiedzę” zachęciło młodzież do realizacji własnych pomysłów. Należało wymyślić projekt, który spełniał wymogi regulaminu oraz złożyć wniosek o jego dofinansowanie ze środków pozyskanych przez budżet gminy Wicko

Na każdy projekt uczniowie mogli otrzymać dofinansowanie w kwocie do 500 złotych. Dodatkowo liderzy tych projektów mogli wymyślić i zrealizować działanie przeznaczone tylko dla nich, na które również otrzymali środki.

Czytaj również:16-letni wychowanek Pogoni zadebiutował w Ekstraklasie

Do składania wniosków przystąpiły 3 szkoły. Łącznie zrealizowano 10 projektów (3 pochodziły z Maszewka, 2 ze Szczenurzy i 5 z Wicka). Były to różnorodne działania związane między innymi z rozwijaniem swoich pasji (turnieje piłkarskie, tenisowe, projekt związany z jazdą konną), uczeniem młodszych kolegów (lekcja z doświadczeniami, quizy, zagadki i gry dydaktyczne) oraz podejmowanie akcji mającej na celu sprawienie radości chorej na mukowiscydozę dziewczynce. Każdy projekt musiał być przez młodzież zrealizowany i poprawnie rozliczony. Dzięki temu, że to młodzi ludzie mogli sami decydować, co, kiedy i w jaki sposób chcą robić, wzrosła ich motywacja do pracy, odpowiedzialność za swoje działania oraz pewność siebie. Dodatkowo rozliczanie projektów wiązało się ze zbieraniem i opisywaniem faktur, dbaniem o poprawne kategoryzowanie wydatków oraz ze sporządzeniem sprawozdania budżetowego.

Zobacz wideo:

-Projekt dał mi satysfakcję, że mogłem zmierzyć się z młodzieżą z innych szkół. Nauczyłem się, że aby osiągnąć sukces, trzeba dużo trenować. Dzięki projektowi dowiedziałem się, że potrafię organizować różne turnieje” - komentuje Wiktor Szumański, autor projektu „Turniej piłki nożnej WDK”.
-Zrealizowanie projektu pomogło mi nawiązać bliższe relacje z dziećmi. Rozwinęliśmy dziecięce umiejętności chemiczne i świetnie się przy tym bawiliśmy - mówi z kolei Wiktoria Leszczuk, autor projektu „Doświadczenia dla niedoświadczonych”.
- Projekt przyniósł mi wiele nowych doświadczeń i umiejętności. Nabrałam pewności siebie, nauczyłam się współpracować, przydzielać obowiązki innym, planować wydatki- podkreśla Oliwia Nieścior, projekt psychologiczny o wzorcach zachowań ludzkich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto