Młodzież lęborskich szkół rywalizowała na kortach

opr.Rog.
Na kortach Return-a w Lęborku młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Szkół w Tenisie.

W kategorii szkół podstawowych chłopców zwyciężył: Remigio Delogu SPSJ Lębork, po zwycięstwie nad drugim w klasyfikacji: Natanielem Powideł 6:3, 6:4 - SP Nowa Wieś Lęborska. Trzecie miejsce zajął Nikodem Sopyłło SP 3 Lębork, który uległ 3:6,2:6 - pierwszemu i 5:7,3:6 -drugiemu z wyżej wymienionych zawodników.
W kategorii dziewcząt szkoły ponadpodstawowe Dobrosława Laskiewicz V LO Gdańsk zwyciężyła, pokonując po ciekawym meczu Magdę Biblis SLO Lębork 6:4,6:3. Trzecie miejsce zajęła Edyta Brazowska PLO Lębork, która uległa 0:2 obu w/w rywalkom.

W kategorii chłopców szkoły ponadpodstawowe: Marcel Łazorczyk z I LO Lębork pokonał w finale Henryka Pellowskiego ZSP nr2 Wejherowo 6:4,6:4. Trzecie miejsce zajął Konstanty Lubański I LO, czwarte Marcin Majewski ZSM-I, piąte Ksawery Knioch ZSM-I. Zawody przeprowadził Andrzej Borowski, medale i statuetki sportowe ufundowało Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Kolejny cykl zawodów:

Grand Prix Wakacji- 3 turnieje, odbędą się w ostatnie środy -28 czerwca, 26 lipca i 30 sierpnia. Po ostatnim turnieju nastąpi podsumowanie cyklu i wręczenie nagród.
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału /nawet w jednym czy dwóch turniejach/ – prawo startu mają nie tylko mieszkańcy Lęborka.

( inf.: Andrzej Borowski)