Młodziczki SPS Lębork zajęły drugie miejsce, a młodzicy szóste w XXII Międzynarodowym Maratonie Siatkówki

Robert Gębuś
W XXII Międzynarodowym Maratonie Siatkówki w Łebie młodziczki z SPS Lębork dotarły do finału w którym lepszy okazał się MUKS Spartakus Lniano, jeden z najlepszych zespołów województwa kujawsko-pomorskiego w swojej kategorii wiekowej. Dziewczęta z Lęborka przegrały, ale szczególnie w drugim secie, postawiły utytułowanym zawodniczkom trudne warunki. Młodzicy z SPS Lębork zajęli szóste miejsce i ich występ na tle silnych rywali też wypadł bardzo dobrze.

To był świetny turniej m lodziczek SPS-u Lębork. W drodze do finału potknęły się tylko raz, z Zatoka Puck, z którą przegrały 0:2. Później było zwycięstwo 2:0 nad SMS Ostróda w setach do 11 i do 20 i wygrane po 2:0 z Libero Starogard Gdański i Mikro Ełk. Schody zaczęły się po wyjściu z grupy. SPS stoczył zacięte pojedynki z Wilki/Gedania i Gas Gdynia z którymi SPS Lębork zremisował w setach 1:1. W turnieju nie grano do dwóch wygranych setów, a przy remisie decydowały "małe" punkty, a tych SPS Lębork zdobył więcej. W finale podopieczne Marcina Dawidowskiego i Marcina Grudzińskiego spotkały się z utytułowanym MUKS Spartakusem Lniano. Czołowa drużyna województwa kujawsko-pomorskiego w swojej kategorii wiekowej, wygrała z SPS Lębork 2:0, do 12 i 22, ale w drugiej partii lęborczanki mogły urwać przeciwniczkom seta. Było blisko, ale tym razem jeszcze wygrało doświadczenie. Szóste miejsce zajęli młodzicy SPS Lębork.

- Turniej wyszedł nam wręcz rewelacyjnie

- mówi Marcin Dawidowski, trener SPS Lębork.

- Drugie miejsce dziewcząt w tak silnie obsadzonym turnieju to kapitalny wynik. W finale pierwszy set wybitnie nam się nie ułożył, oddany prawie bez walki, a w drugim secie dziewczyny pokazały, że potrafią grać. Trochę nam jednak zabrakło. Drużyna z Lniana jest bardzo dobra technicznie, ale jestem bardzo zadowolony szczególnie z drugiego seta.

Najlepszą zawodniczką w swoim w SPS Lębork została wybrana Ala Stanuch.
Bardzo dobry turniej rozegrali także młodzicy SPS Lębork, który zajął 6 miejsce w gronie bardzo silnych zespołów. Rywalizację wygrał Trefl Gdańsk, który w finale pokonał UKS Jedynkę Międzyrzecz. W zespole młodzików SPS Lębork najlepszymi zawodnikami wybrano Ignacego Partykę,Kamila Kossewskiego i Damiana Penkowskiego.

Skład młodziczek SPS Lębork : Sara Dorawa , Martyna Ryta, Joanna Zimnowoda, Agata Majrowska , Adrianna Pakieła , Alicja Stanuch , Paulina Lewińska, Marlena Grudzińska , Anna Dybowska , Maja Adamowicz, Zuzanna Jankowska , Iga Jarczyńska , Daria Gburczyk , Wiktoria Miotk. Trenerzy: Marcin Dawidowski , Marcin Grudziński

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?