Mistrzowie Polski z Lęborka

Od soboty najlepszą drużynę w biegach przełajowych seniorów ma lęborski klub UKS Ekonomik - Maratończyk

W oddalonym blisko 700 km od Lęborka Zamościu w sobotę 12 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych. Startowali w nich reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Ekonomik - Maratończyk i Lęborskiego Klubu Biegacza Braci Petk. Dla tych pierwszych Zamość okazał się szczęśliwy i historyczny, bo po raz pierwszy męska drużyna wywalczyła złote medale.

Kaszubi wrócą do Cewic
Chciał przekupić policjantów

- To niespodziewany sukces. Takiego osiągnięcia w historii naszego miasta jeszcze nie było. Cztery lata ciężkiej pracy i ogromny upór zostały wspaniale uwieńczone - powiedział Piotr Pobłocki, członek złotej drużyny, a zarazem prezes i trener klubu.
Seniorzy rywalizowali na dystansach 4 i 12 km, przy czym do klasyfikacji drużynowej klubów liczyły się 3 najlepsze lokaty z obu biegów. Ekonomik - Maratończyk wystawił 4 zawodników. Na 4 km najlepiej wypadł Michał Breszka (ur.1984), pokonując metę na 8 miejscu, Piotr Mielewczyk (1990) był 12, a Dawid Dworak (1988) dopiero 33. Właśnie dalsza pozycja tego ostatniego spowodowała, że sytuację musiał ratować rezerwowy początkowo 46-letni Piotr Pobłocki, najstarszy uczestnik mistrzostw, który w biegu na 12 km przybiegł jako 13 i taki wynik zapewnił drużynowo pierwsze miejsce, przed ULKS Talex Borzytuchom, KS Agros Zamość, CKS Budowlani Częstochowa i KKB Krosno.

Poszukiwany uciekł na lód
Obóz do rozbiórki

Z LKB Braci Petk najlepiej wypadł Sebastian Wąsicki (1988), który w gronie seniorów na 4 km zajął 15 miejsce (Paweł Piotraschke nie ukończył biegu). Jacek Przepiórka był 47 na 6 km wśród juniorów, a Beata Strupińska 53 na 4 km w gronie juniorek.