Mimo zniechęcających warunków pogodowych dopisała frekwencja w Lubowidz Czelendż

Lęborska Fundacja Active Age po raz czwarty zorganizowała zawody sportowe pod nazwą "Lubowidz Czelendż". Nad jeziorem Lubowidzkim biegacze i uprawiający nordic walking mieli do pokonania dystans 9 kilometrów. Marcin Kapela
Z każdym kilometrem ponad 170 uczestników uczestników czwartej edycji zawodów "Lubowidz Czelendż" zmagało się z coraz trudniejszymi warunkami pogodowymi, kończąc zawody w opadach śniegu. Tym większa satysfakcja dla wszystkich, którzy ukończyli zawody organizowane wokół jeziora Lubowidzkiego przez Fundację Active Age. Jako pierwszy dystans 9 kilometrów pokonał Aleksander Burzyński z Bolesławic. Wśród kobiet była to Ilona Mielewczyk Szymańska. W rywalizacji nordic walking zwycięstwa mistrza Europy w półmaratonie Adama Kuźmicza i piątej zawodniczki mistrzostw świata z 2022 r. Wiktorii Naczk.

LUBOWIDZ CZELENDŻ PO RAZ CZWARTY

Lęborska Fundacja Active Age po raz czwarty zorganizowała zawody sportowe pod nazwą "Lubowidz Czelendż". Nad jeziorem Lubowidzkim biegacze i uprawiający nordic walking mieli do pokonania dystans 9 kilometrów. Każdy uczestnik imprezy, który pokonał tę trasę, otrzymał od organizatorów pamiątkowy medal w postaci breloczka z zatopionym w żywicy epoksydowej chrobotkiem bielonym i otulony sklejką. Medale przygotowała "Współpracownia". Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe, które wręczali Martyna Dramczyk, Błażej Dramczyk i Magdalena Ponarad.

POGODA NIE ROZPIESZCZAŁA

Prognoza pogody na ostatnią sobotę lutego mogła nie jednego zniechęcić do udziału w imprezie. Frekwencja jednak dopisała, bo na starcie stanęło 103 biegaczy i 70 uczestników rywalizacji nordic walking. Pogoda pogarszała się z każdym kilometrem i uczestnicy zawodów finiszowali już w opadach śniegu.

Po 34 minutach i 59 sekundach pierwszy na mecie zameldował się Aleksander Burzyński z Bolesławic. Drugie miejsce zajął Krzysztof Szymański - 36:26, trzecie Daniel Łyś - 37:30. Dalsza kolejność w czołówce: 4. Paweł Bulman - 37:58, 5. Marek Ciesiulski - 38:22, 6. Damian Karczewski - 38:36, 7. Mateusz Górski - 38:45, 8. Piotr Kobiela - 39:42, 9. Jakub Kulisz - 40:02, 10. Zdzisław Andryskowski - 40:48

- Te zawody zareklamowali mi koledzy, którzy w niej startowali. Potwierdziło się, że trasa jest świetna, a sympatyczni organizatorzy zadbali o znakomitą atmosferę. Miałem dużą przewagę i spokojnie kontrolowałem bieg do mety

- powiedział po zwycięstwie Aleksander Burzyński.

Wśród kobiet pierwsza metę przekroczyła Ilona Mielewczyk Szymańska - 40:24, drugie miejsce zajęła Grażyna Zieniawa - 40:46, trzecie Justyna Głuchaczka - 44:45.

NACZK I KUŹMICZ PIERWSI Z KIJKAMI

Rywalizacja nordic walking miała swoich utytułowanych faworytów. Nie było niespodzianką pierwsze miejsce Adama Kuźmicza z Maszewka (czas 57:15), mistrza Europy w półmaratonie z 2022 r. w Wejherowie i czwartego zawodnika mistrzostw świata z 2022 r. w Kopalinie. Wyprzedził Łukasza Małachowicza z Lęborka (57:18), trzeciego zawodnika ubiegłorocznych mistrzostw Europy w półmaratonie i trzeciego Krzysztofa Hrycyka.

Wśród kobiet wygrała Wiktoria Naczk z Lęborka, piąta zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata na 21 km, wyprzedzając Izabelę Hrycyk z Lęborka i Elżbietę Walczak.