Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Maturzyści z "rolniczaka" założyli koło kryminalistyki. W poniedziałek rozpoczynają zajęcia

opr.Robert Gębuś
Uczniowie klasy maturalnej ZSGŻiA w Lęborku z klasy technik analityk powołali do życia "cheminalistykę", czyli koło kryminalistyczne. Maturzyści napisali wniosek i pozyskali na ten cel 3000 zł w ramach projektu "Akademia Młodego Samorządowca". W poniedziałek w "rolniczaku" startują ciekawe zajęcia tematyczne.

Uczniowie "Rolniczaka" mają już za sobą pierwsze praktyczne zajęcia w laboratorium, które sami doposażyli m.in. w niezbędne odczynniki chemiczne. Wszystko odbyło się pod okiem Marty Spoczyńskiej, nauczycielki chemii.

-

Realizując wspólnie projekt chcielibyśmy poszerzyć swoją wiedzę na temat dziedziny chemii jaką jest kryminalistyka. Poprzez udział w projekcie możemy ocenić nasze umiejętności, jakie dotychczas nabyliśmy jako analitycy w laboratorium, ale także sprawdzić, czy kryminalistyka to odpowiedni kierunek potencjalnych studiów. Jako klasa maturalna chcemy również zainteresować wszystkich uczniów szkoły (nie tylko z klas o profilu chemicznym) pracą z pogranicza kryminalistyki i dzięki temu zachęcić ich do uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych z zakresu chemii

- podsumowują uczniowie z ZSGŻiA.
W najbliższy poniedziałek zaplanowano oficjalne otwarcie z udziałem wykładowców Katedry Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej w Słupsku. Kolejnego dnia zaplanowano zajęcia z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Policjanci wprowadzą uczniów w tajniki pracy technika kryminalistyki. W środę w szkole odbędą się dwa wykłady, które poprowadzi Pani Daria Paczkowska ze Studenckiego Koła Naukowego Kryminalistyki i Medycyny Sądowej Dispecto Gdańskiej Szkoły Wyższej.
Młodzież z ZSGŻiA w Lęborku jeszcze w ubiegłym roku brała udział w warsztatach przygotowujących ich do udziału w projekcie. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak wygląda praca projektowa, czy jak pisać wniosek. Były też praktyczne zajęcia z autoprezentacji. Cieszy zaangażowanie młodzieży, która swoje działania będzie miała okazję zaprezentować podczas uroczystej gali naszej organizacji w pałacu w Damnicy – tłumaczy Kamil Patynowski – Prezes słupskiej Fundacji „LEX HUMANA”, która jest organizatorem i operatorem projektu.

PROGRAM:

07.11.2022 r. (poniedziałek):
11:00 - wykład akademicki wykładowców z Akademii Pomorskiej w Słupsku
08.11.2022 r. (wtorek):
9:00 - policyjna praktyka kryminalistyczna z udziałem KPP w Lęborku
09.11.2022 r. (środa):
10:00 - wykład I - Podstawy kryminalistyki. Ujawnianie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych.
12:00 - wykład II - Umysł przestępcy. Profilowanie kryminalistyczne.

Akademia Młodego Samorządowca jest finansowana ze środków NIW-CRSO w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Celem głównym konkursu jest wspieranie aktywności społecznej młodzieży w zakresie realizacji inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności.

(źródło: ZSGŻiA Lębork)

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto