Majowe biegi w Obliwicach przełożone z powodu epidemii na po wakacjach

Majowe biegi w Obliwicach, jedna z najstarszych imprez w Polsce, z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, zostały przez organizatora przeniesione na wrzesień. Dopiero 6 września odbędzie się zatem jedyny bieg przełajowy w Polsce na dystansie 6.000 m, który jest jednocześnie eliminacją do startu w biegu na jedną milę. Zmianie uległ nie tylko termin, ale też trasa, bo będą to dwie pętle po 3 km. Do tej pory na bieg zapisało się łącznie 130 zawodniczek i zawodników.

- Od 38 lat Obliwice mają swoje sportowe święto

- podkreśla organizator Krzysztof Pruszak.

- Dla sportowców, od najmłodszych po tych ze znaczącymi sukcesami, są to biegi dla miejscowej społeczności i licznych gości. To miło spędzony czas w enklawie ekologicznej i leśnej, a później już w samych Obliwicach na pikniku.

Przed rokiem triumfem Etiopczyka Gelaw zakończył się zorganizowany już po raz 37 bieg przełajowy w obliwickim lesie. Wśród kobiet zwyciężyła Ukrainka Kiliarska. Oboje debiutowali w Obliwicach. Niedzielny bieg przełajowy ukończyło 94 mężczyzn i 26 kobiet. Milę najszybciej przebiegł Ukrainiec Olijnyk.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM STARTÓW

6 września 2020 r. (niedziela)

11.00. - Uroczyste otwarcie

XXXVIII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o „Puchar Leśny” pamięci Tomasza Hopfera , XVIII Ogólnopolski Bieg Sołtysów i VIP - ów

11.00 – 1145 - Zapisy do biegu w poszczególnych kategoriach

11.45 – Start Dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze (dystans 600 m)

12.05 - Start Chłopcy z rocznika 2007 i młodsi (dystans 600 m)

12.25 - Start Dziewczęta w kategorii wiekowej 2006-2004 (dystans mila 1.609,344 m )

12.50 - Start Chłopcy w kategorii wiekowej 2006-2004 (dystans mila 1.609,344 m)

13.20 – Start do Biegu Głównego 6000 m, (2 okrążenia)

14.00 – Start do XIX Ogólnopolskiego Biegu Sołtysów i VIP – ów Pamięci Jana Pawła II

17.00 - XIII Międzynarodowa Mila ROL LAND Obliwice pamięci

Olimpijczyka Piotra Gładkiego

17.00 - XIII Międzynarodowa Mila ROL LAND Obliwice wózkowców pamięci

17.30 - VI Mistrzostwa Polski w Przeciąganiu Ciągnika

Prawo startu w Międzynarodowej Mili ma 10 najlepszych zawodników lub zawodniczek z Biegu Głównego (Kategorii open pań i panów łącznie) XXXVIII Ogólnopolskiego Biegu Przełajowego o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera.