Łebski Klub Żeglarski był w weekend organizatorem regat „Energa Puchar Małych Żagli 2020”

Materiały organizatora
Łebski Klub Żeglarski był w weekend (22-23.08) organizatorem regat „Energa Puchar Małych Żagli 2020". Do rywalizacji przystąpiło 48 żeglarzy z 7 klubów w wieku od 9 do 14 lat.

Łebski Klub Żeglarski był w weekend (22-23.08) organizatorem regat „Energa Puchar Małych Żagli 2020". Do rywalizacji w windsurfingowych klasach Techno 293 4.0 , 5.8 I 6.8 przystąpiło 48 żeglarzy z 7 klubów w wieku od 9 do 14 lat z takich klubów, jak: Łebski Klub Żeglarski, Gdański Klub Żeglarski, Giżycka Grupa Regatowa, Pucki Klub Żeglarski Na Fali, SKŻ Ergo Hestia Sopot, MKS Szkuner Myślibórz i UKS Kałębie.

Pierwszego dnia organizatorom udało się przeprowadzić sześć wyścigów w bardzo trudnych warunkach - po 3 wyścigi w klasie 4.0 i klasie 5.8 i 6.8. Słaby wiatr, silny prąd oraz wysoka fala znacząco utrudniały zawodnikom żeglugę. W niedzielę warunki wiatrowe były jeszcze trudniejsze, wiatr osiągający prędkość do 23 węzłów nie pozwolił na przeprowadzenie zaplanowanej liczby wyścigów.

W klasie Techno 6.8 dziewcząt zwyciężyła Maja Cituk z Giżyckiej Grupy Regatowej, a wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył zawodnik Łebskiego Klubu Żeglarskiego – Michał Wojtaś.

- Pomimo deszczu, pierwszego dnia zawodnikom uśmiech nie schodził z twarzy, a dobre humory towarzyszyły do późnych godzin wieczornych, kiedy to zawodnicy mogli integrować się w konkursach na plaży w strefie regat. Drugiego dnia słoneczna pogoda przyciągnęła publiczność, co dodawało jeszcze motywacji w kolejnych wyścigach

- relacjonują organizatorzy.

W klasie Techno 5.8 dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Marta Miedzierska, a wśród chłopców na pierwszej pozycji uplasował się Ryszard Zemfler, oboje z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego.

W klasie 4.0 również dominowali żeglarze Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kalina Szostek, a z chłopców Krzysztof Czuryło.