MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Lęborski pielgrzymkowy szlak Jakubowy

(IP)
Jest już w druku 50-stronicowy przewodnik o polskich szlakach Jakubowych autorstwa Romana Kala, ze zdjęciami Kala i Henryka Sęka. Na rynku wydawniczym ukaże się pod koniec maja.

Jest już w druku 50-stronicowy przewodnik o polskich szlakach Jakubowych autorstwa Romana Kala, ze zdjęciami Kala i Henryka Sęka. Na rynku wydawniczym ukaże się pod koniec maja.

- Naszą inicjatywą było opisanie lęborskiej drogi św. Jakuba. Tym samym wpisaliśmy się w opracowanie północnego szlaku z Gdańska do granicy polsko-niemieckiej w okolicy Szczecina - mówi Kal. - Łączy się tam ze szlakiem niemieckim.

Logo lęborskie to wizerunek rzeźby św. Jakuba Ap. z kościoła w Lęborku na muszli z kościoła św. Jakuba w Łebie.

- Z zainteresowaniem przyjąłem wiadomość o inicjatywie poszerzenia Dróg św. Jakuba Starszego o północny szlak Polski - oświadcza ks. Jan Bernard Szlaga, biskup pelpliński. - Przeto chętnie przystąpię do udziału w honorowym patronacie nad tą ideą.

Jakubowe drogi pielgrzymkowe
Średniowieczne drogi pielgrzymkowe do grobu św. Jakuba w Sandiago de Compostela w Hiszpanii wiodły z Kurlandii przez północną Polskę. Zwyczaj odrodził się pod koniec XIX w. W 2 poł. XX w zaczęto reaktywować stare szlaki. Jan Paweł II podkreślił znaczenie Composteli dla europejskiej wspólnoty. Unesco uznanło szlaki w 1993 r. za Światowe Dziedzictwo Kultury.

od 7 lat
Wideo

Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto