Lębork. Większa liczba policjantów patrolujących miasto. Słuchacze ze Słupska mają praktyki.

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Udostępnij:
Od kilku dni na drogach powiatu lęborskiego można zauważyć większą liczbę policjantów. To patrole lęborskich funkcjonariuszy, którym towarzyszą słuchacze ze słupskiej Szkoły Policji, odbywający u nas praktyki. Takie łączone służby lęborskich policjantów ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji planowane są z przerwami do połowy lipca br.

Od poniedziałku 9 maja na terenie powiatu lęborskiego trwają praktyki, które odbywają słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Młodzi adepci sztuki policyjnej, pod okiem swoich doświadczonych kolegów, uczą się jak w praktyce wykorzystać zdobytą w trakcie szkolenia wiedzę.

Od początku tego tygodnia na drogach powiatu lęborskiego można zauważyć większą liczbę policjantów. To patrole lęborskich funkcjonariuszy, którym towarzyszą słuchacze ze słupskiej Szkoły Policji.

- Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia podstawowego, gdy słuchacze dysponują wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do pełnienia służby. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania niedoświadczonych jeszcze funkcjonariuszy

- informuje asp. Marta Szałkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Słuchacze pełnią służbę w patrolach pieszych i zmotoryzowanych, z policjantami służby patrolowo – interwencyjnej, ruchu drogowego i dzielnicowymi.

- Dzięki temu mają okazję poznać i doświadczyć specyfiki każdej z tych służb. Starsi koledzy uczą ich jak pracować z ręcznym miernikiem prędkości, jak wypełniać druk mandatu, przeprowadzać kontrolę drogową czy interwencję domową.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą w lęborskiej komendzie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji. Na zakończenie służby policjanci spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania.

Takie łączone służby lęborskich policjantów ze słuchaczami słupskiej Szkoły Policji planowane są z przerwami do połowy lipca br.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jest projekt zmian w kodeksie pracy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie