Lębork. W sparingu z III-ligowcem Pogoń szybko objęła prowadzenie, a potem jeszcze wyrównała. Oba gole z karnych

Sześć goli zobaczyli kibice, którzy w środowy (08.07) wieczór zasiedli na trybunach stadionu miejskiego w Lęborku. W drugim swoim meczu kontrolnym Pogoń sprawdziła formę i testowanych zawodników w starciu w beniaminkiem III ligi GKS Przodkowo.

Już w 2 minucie po faulu na testowanym napastniku karnego pewnie wykonał Przemysław Kostuch. Goście wyrównali 10 minut później, kiedy Mateusz Łuczak z bliska skierował zamknął akcję. W 29 minucie objęli prowadzenie po tym, jak po krótko rozegranym różnym Łuczak dośrodkował na dalszy słupek, a tam głową celnie uderzył piłkę testowany zawodnik.
W 34 minucie Przemysław Iwański wrzucił piłkę w pole karne, Gracjan Miszkiewicz wygrał pojedynek powietrzny, a przy próbie uderzenia faulowany był Kostuch, który wyrównał z 11 metrów.
Przodkowianie odzyskali prowadzenie w 37 minucie, kiedy kombinacyjną akcję zakończył ładnym, technicznym strzałem Mateusz Niedźwiecki. Wynik na 2-4 dla przyjezdnych został ustalony w 59 minucie za sprawą Marcina Dampca.

W Pogoni po przerwie Patryka Labudę w bramce zastąpił testowany bramkarz.

Pogoń Lębork – GKS Przodkowo 2:4 (2:3)
Bramki:**1:0 Przemysław Kostuch (2 - karny), 1:1 Mateusz Łuczak (12), 1:2 testowany (29), 2:2 Kostuch (34 - karny), 2:3 Mateusz Niedźwiedzki (37), 2:4** Marcin Dampc (59)

Pogoń: Labuda (46 testowany) – Janowicz (46 Marcin Choszcz), Kostuch, Musuła, Kochanek - Dobek (73 Okrój), Kozerkiewicz (65 Kliński), Atanacković (70 Stenka), Miszkiewicz (60 Miotk), Iwański (46 Kwaśnik), testowany (82 F. Krefft). Trener Waldemar Walkusz

GKS: Kamola (46 Moczadło) – Polański, Klawikowski (46 Patelczyk), Wysiecki (46 Karniluk), Patok (46 Marcin Dampc), Niedźwiedzki (46 Amoah), Czychowski (46 Wesołowski), testowany (46 testowany), testowany (46 testowany), Łuczak (80 Bąkowski). Trener Tomasz Bąkowski

W PUCHARZE POGOŃ CZEKA NA ATRAKCYJNEGO RYWALA
W rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (edycja 2019/2020), w najbliższy weekend zostanie rozegranych 6 pojedynków w ramach 1/8 finału. Dwie drużyny mają "wolne" i czekają na swoich ćwierćfinałowych rywali. To właśnie Pogoń Lębork, która ma wolny los po tym, jak Grom II Nowy Staw wycofał się z rozgrywek. W 1/4 lęborczanie zagrają ze zwycięzcą pary Radunia Stężyca (III liga) - KP Starogard Gdański (III liga).