18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lębork. Spotkanie w sprawie przebudowy linii kolejowej Gdynia-Słupsk

red
Lębork. Spotkanie w sprawie przebudowy linii kolejowej Gdynia-Słupsk
Lębork. Spotkanie w sprawie przebudowy linii kolejowej Gdynia-Słupsk mat. starostwa
Lębork. Spotkanie w sprawie przebudowy linii kolejowej Gdynia-Słupsk. W piątek, 10 stycznia, w lęborskim starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji w Gdańsku oraz Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni, poświęcone przebudowie linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk.

Lębork. Spotkanie w sprawie przebudowy linii kolejowej Gdynia-Słupsk

W piątek, 10 stycznia, w lęborskim starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji w Gdańsku oraz Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni, poświęcone przebudowie linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk.

WOŚP 2014 w Lęborku

W spotkaniu, poza przedstawicielami PKP PLK S.A., uczestniczył także Starosta Lęborski p. Wiktor Tyburski oraz radni powiatowi – członkowie Komisji Bezpieczeństwa, Transportu i Drogownictwa, Wiceburmistrz Lęborka p. Alicja Zajączkowska, Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska p. Ryszard Wittke, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych p. Teresa Bożek oraz pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Przedstawiciele PKP PLK S.A. poinformowali ogłoszeniu przetarg na przygotowanie studium wykonalności dla tej inwestycji. Pozwoli ono wybrać najlepszy wariant w celu polepszenia przepustowości odcinka. Termin składania ofert mija 14.02.14. Wykonanie studium przewidziane jest w 2015 roku, a całej inwestycji do roku 2020. Środki na przebudowę mają pochodzić ze środków unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-20.

Założeniem kolei jest budowa drugiego toru na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk i zwiększenie prędkości na linii do 160 km/h. Przebudowie poddane zostaną perony, aby dostosować je do najnowszych standardów.

Wykonawca studium podda dokładnej analizie wszystkie obiekty krzyżujące się z linią kolejową (drogi, wiadukty, przepusty) pod kątem ich przydatności i stanu technicznego. Analizie zostanie poddana także kwestia ewentualnej budowy ekranów akustycznych. Zadaniem wykonawcy studium będzie także szczegółowe omówienie propozycji rozwiązań m.in. z samorządami.

Na spotkaniu przedstawiciele kolei przedstawili zapis video z przejazdu na odcinku od Bożego Pola do Potęgowa, ukazując rożne elementy występujące na trasie przejazdu pociągu, które będą tematem studium i które będą miały wpływ na sposób realizacji inwestycji.

Na etapie tworzenia studium wykonalności omówiona zostanie także kwestia nowych przystanków lub likwidacji (przesunięcia) dotychczas istniejących.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto