Lębork: Pogoń wygrała 5:0 z Olimpią Sztum

MK
Wygrywając w Lęborku 5-0 z Olimpią Sztum w ostatnim w tym roku meczu piłkarze Pogoni poprawili sobie nastroje po jednak rozczarowującej w ich wykonaniu pierwszej rundzie.

Ta wygrana, podobnie jak zwycięstwo przed tygodniem w Skarszewach, idzie już na konto rundy rewanżowej.
Od początku sobotniego spotkania Pogoń przejęła inicjatywę i już w 3 minucie objęła prowadzenie. Cała akcja trwała kilkadziesiąt sekund. Obrońca Jasiński podał do boku do Bacha, który wzdłuż linii autowej zagrał do Markowskiego. Wysoko ustawiona linia defensywna gości stanęła, czekając na odgwizdanie spalonego, gdy tymczasem napastnik Pogoni wbiegł w pole karne do końcowej linii i wyłożył piłkę Smolarkowi II, któremu pozostało dostawić nogę. - Pierwsza bramka ewidentnie ze spalonego. Poza nią wynik jest sprawiedliwy - powiedział po meczu Mirosław Zarański, trener Olimpii. - Niestety dalsze minuty pokazały wyższość przeciwnika.
W 14 minucie było już 2-0. Prostopadłe podanie Skórki, Markowski minął bramkarza i kopnął już do pustej bramki.