Lębork. Po kilku pacjentów dziennie na łóżka covidowe w szpitalu. Coraz więcej osób na kwarantannie

Marcin Kapela
Marcin Kapela
Archiwum/Marcin Kapela
Udostępnij:
Decyzją wojewody pomorskiego lęborski szpital został zobligowany do utworzenia do odwołania 24 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażenia SARS-CoV-2. Powstały kosztem Oddziału Chorób Wewnętrznych. Przez kilka pierwszych dni po kilkoro pacjentów trafiło na oddział covidowy. Coraz więcej mieszkańców powiatu lęborskiego przebywa na kwarantannie.

Decyzją Wojewody Pomorskiego (z 16 listopada 2021 r.) SPS ZOZ w Lęborku od 18 listopada realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie do odwołania 24 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażenia SARS-CoV-2. Łóżka powstały kosztem Oddziału Chorób Wewnętrznych, który został czasowo wyłączony z dotychczasowej funkcjonalności.
Pacjenci wymagający leczenia na tym oddziale są kierowani do innych placówek medycznych.

Wyjątek stanowią pacjenci zgłaszający się do szpitala w stania nagłego pogorszenia zdrowia lub w stanie zagrożenia życia.

Jak informuje naczelny lekarz szpitala Artur Barna, od 18 listopada przyjęto łącznie 20 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dzienna statystyka podaje kolejno 4, 2, 3, 0, 6 i 5 przyjęć. W dniu, kiedy przekształcony został oddział wewnętrzny, odnotowano 33 zakażonych w powiecie lęborskim.

Wcześniej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 w szpitalu w Lęborku zostały ograniczone prawa pacjentów do odwiedzin oraz sprawowania opieki nad pacjentem przez osoby bliskie.
I tak opiekę nad dzieckiem na oddziale pediatrycznym może sprawować jednoczasowo tylko jedna osoba.

W porodzie rodzinnym może uczestniczyć tylko jedna osoba towarzysząca.

W przypadkach szczególnych, jak stany terminalne czy bezpośrednie zagrożenie życia odwiedziny i opieką mogą odbywać się za zgodą lekarza kierującego oddziałem lub lekarza dyżurnego.
W środę (24.11) do pracy wrócił Oddział Psychiatryczny, który z powodu zakażeń nie przyjmował pacjentów od 13 listopada.

Coraz więcej osób na kwarantannie
Początek tygodnia (22.11) przyniósł 36 zakażeń wśród mieszkańców powiatu lęborskiego i 690 osób objętych kwarantanną. Wykonano 125 testów.

We wtorek zakażeń było 11 na 100 testowanych i nastąpił wzrost liczby osób na kwarantannie do 803.

Dziś przybyło 25 zakażeń (na 122 wykonane testy), co daje wskaźnik 3,78 na 10 tys. mieszkańców. Liczba osób objętych kwarantanną wzrosła do 876.

Od dziś nastąpiła zmiana godzin pracy punktu pobrań wymazów do badania PCR w kierunku SARS-CoV-2. I tak od poniedziałku do czwartku testowanie odbywa się w godzinach 8.30-11.30. W sobotę w godzinach 8.30-10.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Koniec stanu epidemii w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie