Lębork. LKB im. Braci Petk przed Klubem 42,2 i Active Age w imprezie KreativSport

Stowarzyszenie Kreativsport Aleksandry i Pawła Mazur oraz Regionalne Centrum Młodzieży byli w sobotnie przedpołudnie (21.08.2021 r.) organizatorami biegu sztafetowego i pikniku lekkoatletycznego na stadionie miejskim.

DRUŻYNA PETKA ZROBIŁA NAJWIĘCEJ OKRĄŻEŃ
Bieg sztafetowy dla pięcioosobowych drużyn rozpoczął się o godzinie 10:00. Zawodniczki i zawodnicy w ciągu godziny mieli za zadanie pokonać jak największą liczbę okrążeń boiska piłkarskiego. Zmiany dokonywane były w strefie zmian po każdym okrążeniu. Do rywalizacji stanęło 6 sztafet.

Z liczbą 47 okrążeń i 100 m pierwsze miejsce zajęła drużyna Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk w składzie: Klaudia Pilarska, Jakub Pieniążek, Filip Lewandowski, Wiktor Jędrzejewski, Grzegorz Ebel.

- Lubimy uczestniczyć w takich imprezach, jak imprezy charytatywne i zachęcać innych do takich akcji i do takiej aktywności fizycznej. Dziś od nas tylko jedno sztafeta z tego względu, że wczoraj i jutro także startujemy w zawodach. Dobra jednostka treningowa z wytrzymałości tempowej na 400 metrowych odcinkach

- powiedziała po biegu trenerka Klaudia Pilarska.

Drugie miejsce z wynikiem 42 okrążeń i 200 m zajęła sztafeta Stowarzyszenia Klub 42,2 w składzie: Tomasz Tutak, Tomasz Durzyński, Karol Młyński, Justyna Głuchaczka, Maciej Jankowski.

Trzecie miejsce na podium z wynikiem 41 okrążeń i 60 m zajęła sztafeta Active Age w składzie: Agnieszka Glinka, Magdalena Ponarad, Martyna Dramczyk, Damian Banasiak, Błażej Dramczyk, Hanna Dramczyk.

Czwarte miejsce dla MKK Ps Trenuj Team Paweł - 37 okrążeń i 350 m. Piąte miejsce dla drużyny "Szybcy i Pomocni" - 36 okrążeń i 150 m. Szóste miejsce dla KreativSport - 32 okrążenia i 50 m

Po rywalizacji sportowej dla uczestników organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci makaronu w różnych smakach. Był też konkurs ciast. W konkursie plastycznym 1 miejsce zajął Miłosz Banasiak

Piknik lekkoatletyczny dla rodzin jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Powiatu Lęborskiego na rok 2021 r. oraz ze środków Funduszu Grantowego Fabryka Lokalnych Innowacji.

Współorganizatorem imprezy było Prywatne Przedszkole Językowo - Terapeutyczne w Lęborku.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0