Lęborczanka Kamila Pobłocka - Dobrowolska wygrała VII Bieg Króla Eryka w Darłowie

Bieg w ramach Dni Darłowa ukończyło 60 zawodniczek. Zwyciężczynią 7. Biegu Eryka została Kamila Pobłocka - Dobrowolska z UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork. Jacek Wójcik GK24.pl/TT slawno.naszemiasto.pl/UM Darłowo
Kamila Pobłocka - Dobrowolska, zawodniczka UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork, wygrała VII Bieg Króla Eryka w Darłowie. W biegu na 10 km po zaciętym finiszu wyprzedziła o 6 sekund drugą na mecie Ukrainkę Krystynę Bohomiahkową. Jako trzecia linię mety minęła Antonina Wirkus z LKB im. Braci Petk Lębork. W rywalizacji mężczyzn triumfował Patryk Błaszczyk z Jantara Ustka. Szóste miejsce zajął weteran tras biegowych Piotr Pobłocki z UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork. Zawody były sportowym akcentem Dni Darłowa.

Burmistrz i król na starcie VII Biegu Króla Eryka Pomorskiego 2023 w Darłowie

Przed rozpoczęciem biegu nie mogło zabraknąć króla Eryka Pomorskiego w którego rolę wciela się Karol Matusiak - dyrektor Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie:

- Witajcie śmiałkowie w królewskim grodzie. Na najlepszych czeka sława i zaszczyty.

Życząc udanej rywalizacji startujących powitał też Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa. Krople deszczu spadły na biegaczy zaraz po starcie z terenu Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, ale padało tylko kilka chwil. Za to na trasie było ciężkie nagrzane powietrze, które dało się odczuć na ok. 7 kilometrze biegu, gdy wbiegło się na ulicę Jana Pawła II. A ta okazała się długim podbiegiem, który dodatkowo męczył. Jednak najlepszym ani aura, ani lekki wiatr i podbiegi nie przeszkodziły w uzyskaniu niezłych wyników.

Organizatorzy VII Biegu Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie musieli opóźnić start na 10 km. To z uwagi na przejazd przez Darłowo kolumny z prezydentem Andrzejem Dudą, który wybrał się na ustecki poligon obejrzeć ćwiczenia Anakonda 2023.

Kamila Pobłocka - Dobrowolska najszybsza wśród pań

Bieg w ramach Dni Darłowa ukończyło 60 zawodniczek. Zwyciężczynią 7. Biegu Eryka została Kamila Pobłocka -Dobrowolska z UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork. Na metę wbiegła po 38 minutach i 46 sekundach, wyprzedzając o 6 sekund Ukrainkę Krystynę Bohomiahkową (Stayer Run Club). Jako trzecia linię mety minęła Antonina Wirkus z LKB im. Braci Petk Lębork - 40:15. Na 4. miejscu uplasowała się Olga Zatoń (Biegolas Koszalin) - 40.28.

- Ostatni kilometr to była walka łeb w łeb z zawodniczką z Ukrainy, ale wyszłam z niej obronną ręką i wpadłam na metę jako pierwsza

- podsumowała zwycięstwo w Darłowie Kamila Pobłocka - Dobrowolska.

Weteran Piotr Pobłocki w czołówce

VII Bieg Króla Eryka Pomorskiego 2023 w Darłowie wygrał Patryk Błaszczyk z LKS Jantar Ustka uzyskując na 10 km czas 30 minut i 45 sekund. Drugi na mecie był Grzegorz Kujawski, który do zwycięzcy stracił niemal minutę, bo 31 minut i 37 sekund pokazał mu zegar na mecie. Na trzecim miejscu plasował się Dawid Garski z AML Słupsk - 32:05.

Świetną formę zaprezentował weteran tras biegowych Piotr Pobłocki z UKS Ekonomika - Maratończyka Lębork. Z czasem 34 minuty i 14 sekund 57-letni lęborczanin zajął 6 miejsce.