Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja podsumowująca projekt Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Lęborka

źródło: UM Lębork
Konferencja podsumowująca projekt Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Lęborka
Konferencja podsumowująca projekt Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Lęborka el
Konferencja podsumowująca projekt Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Lęborka. W dniu 30 marca br. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej budynku dworca PKP obędzie się konferencja podsumowująca rezultaty projektu

Konferencja podsumowująca projekt Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Lęborka

W dniu 30 marca br. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej budynku dworca PKP obędzie się konferencja podsumowująca rezultaty projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013, działanie 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion”, Oś priorytetowa 8 „Społeczeństwo Informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki”.
Projekt rozpoczął się w 2012 roku. W ramach budżetu, który wynosił ok. 1,5 mln złotych (finansowanie 100%) zakupiono 160 komputerów stacjonarnych – 75 dla gospodarstw domowych oraz 85 dla 7 jednostek miejskich, w tym szkół podstawowych, gimnazjów oraz Środowiskowego Domu Pomocy. Wszystkie komputery zostały podłączone do szerokopasmowego internetu. Sale komputerowe utworzone w szkołach umożliwiają korzystanie z internetu osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym w pobliżu miejsca zamieszkania, przede wszystkim dzieciom w wieku szkolnym.
W czasie trwania projektu Beneficjenci przeszli szkolenia z zakresu obsługi komputera i Internetu, jak również mieli możliwość ukończenia e-laerningu, kursu przygotowanego pod potrzeby i wymagania osób biorących udział w projekcie.
Jakościowym efektem projektu jest to, że uczestnicy nabyli nowe umiejętności w posługiwaniu się na co dzień komputerem, przełamali bariery związane z komunikowaniem się przez Internet, a przede wszystkim uzyskali cenne narzędzie do rozwijania swoich zainteresowań, cech osobistych i e-aktywności. Osoby te, poprzez dostęp do ww. narzędzi informatycznych, będą mogły np. poszukiwać pracy, podnieść swoje kompetencje zawodowe, a także - poprzez stały dostęp do sieci - np. płacić rachunki, załatwiać sprawy w urzędach oraz rozwijać swoje zainteresowania.

Ich szuka lęborska policja

Pomimo iż projekt kończy się w marcu 2015 roku, Gmina Miasto Lębork jeszcze przez 5 lat będzie zapewniać uczestnikom projektu dostęp do internetu oraz serwis komputerowy w ramach trwałości projektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto