Kolejny sukces zawodniczek UKS 1 Meyn Solexu Lębork

Robert Gębuś
W IV Grand Prix Warmii i Mazur w pływaniu, w Olsztynie, wysokie umiejętności potwierdziły pływaczki UKS 1 Meyn Solex Lębork. W silnie obsadzonych zawodach, w których wystartowało 941 zawodników z 70 klubów z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Polski. W pierwszym dniu pływaczki z Lęborka zdobyły 2 srebrne medale.

13 letnia Hanna Walkusz zajęła II miejsce na 100m stylem grzbietowym w czasie 1;07,67s, ustanawiając 3 nowe rekordy Lęborka w kategorii dziewcząt 13,14 i 15 letnich.
14 letnia Weronika Klejn zajęła II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym w czasie 0;34,01s.
W drugim dniu Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Olsztynie doskonałą formę zaprezentowały pływaczki Solex-u Lębork. Hanna Walkusz i Weronika Klejna. W wyścigu na dystansie 200m stylem grzbietowym Hania zajęła II miejsce, a też ustanowiła nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 13 letnich z wynikiem 2;27,58s.
W wyścigu na dystansie 100m stylem klasycznym Weronika Klejna popłynęła jak mistrzyni zajmując I miejsce i ustanawiając nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 14 letnich z wynikiem 1;11,01s. O kolejną niespodziankę postarała się Hania Walkus na dystansie 50m stylem motylkowym zdobywając III miejsce z nowym rekordem Lęborka w kategorii dziewcząt 13 letnich z czasem 0;30,24s.
Olsztyńskie zawody zawodniczki Solex-u zakończyły zdobyciem 5 medali - (1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy).
Po zawodach trener Dariusz Gromulski nie krył satysfakcji komentując: "Na koniec roku powiało świeżym sportowym wiatrem w Lęborskim pływaniu czego dowodem jest 6 nowych rekordów Lęborka osiągniętych przez pływaczki Solex-u na pływalni Aqasfera w Olsztynie"