Kickboxing. Wielki sukces Patryka Klamrowskiego z Agoga Gym w mistrzostwach Polski

Materiały czytelnika
11-letni Patryk Klamrowski, trenujący od 3 lat w klubie Agoga Gym Lębork, ma za sobą bardzo udany debiut w dużej imprezie. Podczas Mistrzostw Polski Kadetów Starszych i Młodszych w formule Kick Light (25-27.09) w Mysiadle doszedł do finału, w którym walczył z Oskarem Lechem (Paco Team Mysłowice). W mistrzostwach rywalizował jeszcze jeden zawodnik Karola Kruzela z Agoga Gym. Dawid Skwierawski zajął 6 miejsce w rywalizacji kadetów młodszych -47kg.

W ostatni weekend września w Mysiadle (woj. mazowieckie) odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych i Młodszych w formule Kick Light. Klub Agoga Gym reprezentowało dwóch wychowanków Karola Kruzela. Dla obu był to debiut w imprezie tej rangi.

Do rywalizacji stanęło łącznie 251 zawodniczek i zawodników z 66 klubów. W kategorii kadetów młodszych -37kg walczyło 15 zawodników. Patryk Klamrowski rozpoczął turniej od zwycięstwa 3-0 przez TKO2 z Jakubem Mazurkiewiczem z AZS AWF Warszawa. W ćwierćfinale pokonał 3-0 Michała Magina z Klubu Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź. W półfinale jego wyższość (3-0) musiał uznać Ivo Omelianczuk (Ragnarok Białystok). Finałową walkę Klamrowski stoczył z Oskarem Lechem z Paco Team Mysłowice i tym razem to rywal był górą (3-0). Srebrny medal w debiucie w mistrzostwach Polski to wielki sukces zawodnika lęborskiego klubu. Za zajęcie 2 miejsca Klamrowski otrzymał srebrny medal i dyplom.

W kategorii wagowej -47 kg Dawid Skwierawski na początek wygrał 3-0 z Adamem Mazurem (SKF Boksing Zielona Góra), by w ćwierćfinale przegrać 1-2 z Marcinem Życińskim z AZS AWF Warszawa. Skwierawski został sklasyfikowany na 6 miejscu w swojej kategorii wagowej.

Klamrowski jest uczniem klasy VI e w Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Lęborku. Jego trenerem od początku jest Karol Kruzel.