Karatecy z Klubu Karate Shotokan Lębork z wizytą w lęborskim ratuszu

opr.Rog.
Ratusz odwiedzili sportowcy i trener Klubu Karate Shotokan w Lęborku. Pretekstem do wizyty były ostatnie sukcesy karateków na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF w Wejherowie.

Pretekstem do wizyty były ostatnie sukcesy karateków na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF w Wejherowie. W zawodach udział wzięło 374 zawodników z 56 Klubów Karate z terenu całej Polski. Ośmioosobowa reprezentacja lęborskiego klubu wywalczyła 6 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. W klasyfikacji generalnej Shotokan zajął 8. miejsce.

Wyniki MP Juniorów Młodszych i Młodzieżowców U21 Karate WKF:

Igor Mielewczyk kumite indywidualne juniorów młodszych -57kg – złoty medal
Szymon Sołtys, Filip Maszota, Kornel Łazorczyk - kata drużynowe juniorów młodszych – złoty medal
Igor Zagożdżan i Konrad Wojciechowski - kumite drużynowe juniorów– srebrny medal
Amelia Keller - kumite indywidualne juniorek młodszych-61kg – brązowy medal
Szymon Sołtys - kumite indywidualne juniorów młodszych-52kg – brązowy medal
Filip Maszota - kumite indywidualne juniorów młodszych-52kg – brązowy medal
Tuż za podium uplasowali się: Konrad Wojciechowski V mce indywidualnie, Piotr Szczegielniak V miejsce indywidualnie oraz VII Igor Zagożdżan.