Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ile należy dać "w kopertę" na weselu? Polacy zdradzają, ile pieniędzy dają parze młodej. Takie wydatki wypada pokryć za siebie na weselu

Maja Czech
Maja Czech
Sprawdzamy, co sądzą Polacy
Sprawdzamy, co sądzą Polacy pexels
Sezon ślubny to dla gości weselnych nie tylko czas świetnej zabawy, ale również sporych wydatków. Największym z nich będzie z pewnością prezent dla młodych, czyli w większości przypadków po prostu pieniądze w kopercie. To, jaką kwotę należy przeznaczyć dla nowożeńców bywa przedmiotem sporów. Sprawdzamy, co na ten temat sądzą Polacy.

Ile dać w kopertę na weselu? Najbardziej obciążające koszty pary młodej

Santander Consumet Bank zapytał Polaków o to, które wydatki weselne uważają za najbardziej obciążające finansowo. Wyniki są mało zaskakujące. Najwięcej osób stwierdziła, że zdecydowanie największym wydatkiem jest wynajęcie sali i zapewnienie cateringu.

  • 83 proc. - koszt sali i cateringu
  • 36 proc. - alkohol i napoje
  • 34 proc. - DJ i wodzirej
  • 26 proc. - suknia ślubna i garnitur
  • 19 proc. - kamerzysta i fotograf

Ile dać w kopercie dla pary młodej?

Na to, ile należy włożyć do koperty prezentowej dla młodych składa się wiele czynników. Należą do nich między innymi stopień zażyłości z panną lub panem młodym, od naszych możliwości finansowych, oraz od kosztu organizacji wesela.
Najważniejszą zasadą jest jednak to, aby nie nadwyrężać zbytnio własnego budżetu domowego, czyli - dać tyle, na ile nas stać.

Ile dać parze młodej w kopercie? Oto opinie Polaków

Wyniki badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne wyzwania 2023” wskazują na to, ile Polacy przeznaczyliby na prezent ślubny dla przyjaciół lub rodziny. Wyniki prezentują się następująco:

  • 24% - od 301 do 500 zł
  • 18% - od 701 do 1 000 zł

Już 16 proc. Polaków przyznaje, że mają gotowość przeznaczyć na tzw. „kopertę” lub prezent dla państwa młodych powyżej 1 000 zł – komentuje Ewa Cegielska, Kierowniczka Zespołu Produktów Gotówkowych z Santander Consumer Banku. – W tej grupie badanych znalazło się najwięcej mężczyzn (22 proc. w porównaniu do 11 proc. kobiet), osób mieszkających na wsiach (19 proc. wskazań) i zarabiających od 7 000 zł netto w górę (33 proc.). Patrząc na wiek, najczęściej odpowiadali tak respondenci w przedziale 18-29 lat i ci powyżej 60 roku życia (w obu przypadkach po 22 proc.).

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto