Futsal. LSSS Team Lębork wygrał ze starymi znajomymi ze stolicy. Dwa gole Bonifacio

Marcin Kapela
Archiwum/Marcin Kapela
W 8 kolejce Futsal Ekstraklasy LSSS Team Lębork podejmował w niedzielne popołudnie AZS UW Wilanów, z którą to drużyną ma długą historię potyczek w I lidze. Przy pustych trybunach gospodarze błyskawicznie objęli dwubrakowe prowadzenie, kiedy najpierw do własnej bramki trafił Michał Klaus, a wynik podwyższył Brazylijczyk Bonifacio. Gościom udało się też w krótkim odstępie doprowadzić do wyrównania, ale wynik meczu ustalił do przerwy Bonifacio. Drużyna trenera Wojciecha Pięty z 10 punktami zajmuje 6 miejsce ligowej tabeli. Już w środę (21.10) LSSS Team zagra na wyjeździe z Gatta Active Futsal Team a w sobotę w Lubawie.

Mimo pustych trybun, bo kibice z powodu obostrzeń nie mogli dopingować swojej drużyny w hali miejskiej w Lęborku, gospodarze bardzo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw swojego bramkarza pokonał Michał Klaus a chwilę później Lucas Bonifacio podwyższył na 2-0. Goście prowadzeni przez trenera Macieja Karczyńskiego nie załamali się. W 11 minucie zrehabilitował się Klaus a w 12 minucie wyrównał Radosław Marcinkowski. Remis nie utrzymał się długo, bo po kwadransie wynik na korzyść gospodarzy ustalił Brazylijczyk.

- Wygrana bardzo nas cieszy i pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku

- podkreśla trener Wojciech Pięta.

- Mecz bardzo dobrze się dla nas ułożył i szybko objęliśmy prowadzenie 2-0, niestety chwila dekoncentracji plus błędy indywidualne i mieliśmy remis. Zespół opanował nerwy i jeszcze przed przerwą ponownie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

Satysfakcja tym większa, że spotkanie było bardzo trudne.

- Wynik ważył się do końcowych sekund. Stworzyliśmy kilka świetnych okazji, które powinny zakończyć się golem. Zwycięsko wychodzimy w meczu z kolejnym beniaminkiem, wiec mamy powody do zadowolenia. Przed nami trzy mecze, w których poprzeczka pójdzie zdecydowanie wyżej: Gatta Zduńska Wola, Constract Lubawa i Piast Gliwice.

LSSS TEAM LĘBORK - AZS UWA WILANÓW 3:2 (3:2)

Bramki: 1:0 Michał Klaus (2 - samobójcza), 2:0 Lucas Bonifacio (2), 2:1 Michał Klaus (11), 2:2 Radosław Marcinkowski (12), 3:2 Bonifacio (15)

LSSS Team: Czekirda - Kolesnik, Madziąg, Bonifacio, Depta. Rezerwowi: Zelma i R. Łapigrowski (bramkarze), Tabares, Gniba, Witkowski, Narewski, P. Łapigrowski. Trener Wojciech Pięta

AZS UW: Wójcik - Kijewski, Marcinkowski, Duarte, Klaus. Rezerwowi: Casillas (bramkarz), Vieira, Nahorny, Buczek, Kępiński, Pikiewicz, Przyborek. Trener Maciej Karczyński

Żółte kartki: Kolesnik, Madziąg, P. Łapigrowski - Przyborek, Buczek

Sędziowie: Dominik Cipiński (Skierniewice), Marcin Muszyński (Pabianice), Jewgienij Adamonis (Gdańsk), Marcin Skwiot (Rumia)