Futsal. Constract był faworytem i wygrał z Team Lębork. Mimo porażki trener Pięta chwali swój zespół

Po meczu w Lęborku z mistrzem Polski Rekordem, w 5 kolejce Team Lębork zagrał w niedzielę w Lubawie z wicemistrzem. Gospodarze za sprawą trafień Piórkowskiego i Brazylijczyka Luana błyskawicznie objęli dwubramkowe prowadzenie, na które odpowiedział kontaktowym golem Brazylijczyk Davidson. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Grubalski, który w 34 minucie trafił na 4-1. Grając z "lotnym" bramkarzem Team na chwilę zmniejszył straty po golu Brazylijczyka Yvaaldo, ale gospodarze wykorzystali to ustalając wygraną na 6-2 po bramkach Raszkowskiego. Wychowanek Team Mateusz Madziąg był poza kadrą meczową. W niedzielę o godz. 18 w Lęborku pojedynek z SP Clearex - Sport Chorzów, czwartą drużyną poprzedniego sezonu.

5 kolejka Futsal Ekstraklasy Statscore, 10.10.2021 r., godz. 16
KS Constract Lubawa - LSSS Team Lębork 6:2 (3:1)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Piórkowski (1), 2:0 Luan (3), 2:1 Davidson (7), 3:1 Sebastian Grubalski (14), 4:1 Grubalski (34), 4:2 Yvaaldo (39), 5:2 Jakub Raszkowski (39), 6:2 Raszkowski (39)
Constract: Okuniewski - Andre Fernandes, Raszkowski, Piórkowski, Pedro Silva. Rezerwowi: Tiago Otaram i Kornat (bramkarze), Kriezel, Sendlewski, Ossowski, S. Grubalski, Kaniewski, Luan Queiroz, Daniel Darias. Trener Dawid Grubalski
Team: Burglin - Kolesnik, Davidson Silva, Yvaaldo Gomes, Sergio Monterio. Rezerwowi: Rafał Łapigrowski (bramkarz), P. Łapigrowski, Gniba, Witkowski, Przemysław Laskowski, D. Laskowski, Gian carlo Sammut. Trener Wojciech Pięta
Żółte kartki: Sergio Monterio, P. Łapigrowski, Davidson Silva (wszyscy Team)
Sędziowie: Paweł Tokarewicz (Białystok), Monika Czudzinowicz (Białystok) - Mateusz Nakielski (Białystok), Marcin Grubecki (Elbląg)

W niedzielę w Lubawie faworytem byli wicemistrzowie Polski i sięgnęli po trzy punkty, ale trener Team Wojciech Pięta mimo porażki chwali swój zespół.

- Wynik meczu może mówi co innego, ale zagraliśmy dobre spotkanie. Szybko stracone dwie bramki ze stałych fragmentów nie podłamały chłopaków. Gdy Davidson strzelił bramkę kontaktową mieliśmy sytuacje na wyrównanie. Niestety kolejny rzut rożny i po rykoszecie tracimy kolejnego gola.

W drugiej połowie Team próbował odrabiać straty, szwankowała jednak skuteczność.

- Gdy po jednej z kontr tracimy czwartą bramkę wycofaliśmy bramkarza. Strzelamy bramkę na 4-2 jednak ostatnie 30 sekund meczu to fatalne rozwiązania przy rozegraniu i tracimy dwie bramki. Pomimo porażek w dwóch ostatnich meczach jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy z faworytami ligi. Teraz zaczynają się dla nas mecze, które będą miały olbrzymie znaczenie dla kształtu tabeli.