Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmy festiwalowe w Kinie "Fregata"

red
Filmy festiwalowe w Kinie "Fregata"
Filmy festiwalowe w Kinie "Fregata" mat. prasowe
Filmy festiwalowe w Kinie "Fregata"

Filmy festiwalowe w Kinie "Fregata"

Najważniejszy festiwal filmowy w Polsce zawita do Lęborka
Repliki 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni są imprezą, która już po raz czwarty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.
- W Lęborku będziemy mogli obejrzeć cztery tytuły startujące w konkursie głównym i jeden z konkursu „Inne spojrzenie” – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – W tym roku w ramach pokazów zaprezentujemy między innymi premierę ogólnopolską filmu Karbala”. Dla naszego kina to ogromne wyróżnienie, że już czwarty rok z rzędu jesteśmy częścią najważniejszego polskiego festiwalu filmowego.
40. Festiwal Filmowy w Gdyni to największa impreza filmowa w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy i najgorętsze tematy.
Seanse festiwalowe w Lęborku będą odbywały się w tym samym czasie, co w Gdyni, czyli od 14 do 18 września. Równolegle z pokazami festiwalowymi we „Fregacie” już po raz piąty będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu filmów dla dzieci pod hasłem „Gdynia Dzieciom”.
Rezerwacje na festiwalowe filmy są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15 pod numerem telefonu 59 8622-530.
Ceny biletów:
Body/Ciało, Ziarno prawdy, Czarodziejska góra i Noc Walpurgi – 10 PLN
Karbala – normalny – 13 PLN, ulgowy – 12 PLN
Festiwalowe pokazy we „Fregacie”:
Poniedziałek, 14.09.2015
16:30 – Body/Ciało
18:30 – Karbala
20:30 – Karbala
Wtorek, 15.09.2015
16:30 – Ziarno prawdy
18:30 – Karbala
20:30 – Karbala
Środa, 16.09.2015
16:30 – Czarodziejska góra
18:30 – Karbala
20:30 – Karbala
Czwartek, 17.09.2015
17:00 – Noc Walpurgi
18:30 – Karbala
20:30 – Karbala
Piątek, 18.09.2015
18:30 – Karbala
20:30 – Karbala

OPISY
Body/Ciało

90 min. Dramat/Polska

Film "Body/Ciało", to dramat w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, odpowiedzialnej za powstanie produkcji "Sponsoring" i "W imię...". W rolach głównych Janusz Gajos oraz Maja Ostaszewska. Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny – Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Ziarno prawdy

110 min. Thriller/Polska

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

Czarodziejska góra
80 minut, Dramat, Polska/Francja/Rumunia
Niezwykła opowieść o życiu Adama Jacka Winklera, którego historia mogłaby posłużyć za kanwę dla niejednego hollywoodzkiego filmu, a jest właściwie nieznana szerszej publiczności. Winkler wyemigrował z Polski w latach 60., by żyć we Francji i tam szerzyć swoje antykomunistyczne poglądy w bardzo nietypowy sposób: organizując artystyczne happeningi, marsze homoseksualistów, wystawy obrazów. Na tle wcześniejszych i późniejszych działaczy polskiej opozycji był niezwykle wyrazistą i barwną postacią, niezakorzenioną w żadnym ruchu politycznym.

Noc Walpurgi
75 minut, Dramat, Polska
Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Philippe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

Karbala
115 min. Wojenny/Polska

To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto