Ferie na sportowo

aza
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Aż 300 osób uczestniczyło w Otwartym Halowym Turnieju Piłki Nożnej drużyn 5-osobowych, który rozgrywany był w sali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w ramach zajęć "Ferie na sportowo".

- Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem - mówi Dorota Jarzynka, pracownik Centrum Sportu i Rekreacji. - Poziom spotkań był bardzo wysoki, szczególnie w kategorii gimnazjów. Wszystkie mecze zostały rozegrane zgodnie z zasadami fair-play. Młodzież chętnie uczestniczyła w zawodach. Była to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i doskonala zabawa.

W klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyły Lęborskie Diabły, miejsce drugie Płomienie Lew, trzecie natomiast Buraki. Najlepszym strzelcem w tej kategorii został Kamil Czylkowski z Lęborskich Diabłów, zdobywając 8 bramek, a najlepszym bramkarzem Robert Pobłocki z Płomieni Lew.
W klasyfikacji szkół gimnazjalnych najlepszym zespołem okazała się Pogoń Team.

Miejsce drugie zdobył zespół Caffe Marco, trzecie natomiast Lole. Najlepszym strzelcem został Oskar Adamski z Caffe Marco, który zdobył 22 bramki. Miano najlepszego bramkarza zdobył Mateusz Oszmaniec z Pogoni Team. Tytuł najlepszego technika turnieju, a tym samym puchar ufundowany przez ,Dziennik Bałtycki" otrzymał Grzegorz Kowalski z Pogoni Team.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był natomiast Jakub Żmudzki z Ratusz Lew 93, który od ,Dziennika" otrzymał plecak.
Za miejsca I - III zwycięscy w obu kategoriach wiekowych otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Najlepsi strzelcy oraz bramkarze w obu kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe -sprzęt sportowy. Turniej prowadzili: Jarosław Bliskowski, Zbigniew Nastały i Ryszard Rozwadowski.

Składy zwycięskich drużyn:

Lęborskie Diabły: Łukasz Szwaba, Dawid Kamionka, Mateusz Kamionka, Łukasz Oszmaniec, Damian Przygocki, Tomasz Koziacz, Kamil Czylkowski, Mateusz Kuźmiński.

Pogoń Team: Mateusz Oszmaniec, Grzegorz Kowalski, Michał Stawikowski, Damian Mielewczyk, Adam Żuchowski.