Energa Cyklo Cup. Przez Lębork i powiat przejechały setki kolarzy. Nasi poza podium

W deszczowej aurze, w niedzielne popołudnie (28.04) na drogach Lęborka i powiatu lęborskiego ścigały się zawodniczki i zawodnicy w ramach inaugurującego sezon szosowego wyścigu kolarskiego Energa Cyklo Cup.

W zorganizowanym po raz drugi w Lęborku wyścigu na dystansie 91 km triumfował z czasem 2:11:38 Piotr Polus z Bydgoszczy (Wysepka Team), przed Piotrem Osińskim (2:11:39, GK STG Starogard Gdański) i trzecim Michałem Olejnikiem (2:11:42, rowertour.com). Z naszych reprezentantów najwyżej uplasował się Sławomir Maciejewski (Klu Kolarski Lew Lębork), który zajął 36 miejsce (2:27:00). Wśród kobiet zwyciężyła Beata Modlińska z Rumi (MAJBIKE TEAM), przed Małgorzatą Howis ze Stargardu (2:50:24, JFDUETSPECTRUMBICK) i Agnieszką Wolant z Kołobrzegu (2:52:12, KTC). Wyścig na dużej pętlo ukończyło łącznie 89 startujących.
W rywalizacji na 44 km triumfował Maciej Chmielewski ze Stargardu (1:08:05, STC Stargard), przed Jakubem Popławskim z Gdańska (1:08:07, BIKE U UP/WETERYNEK.PL) i trzecim Michałem Gąsiorowskim (1:08:08, Klub Kolarski Polonia Bydgoszcz).
Z naszych reprezentantów najszybszy Hubert Labuda z Łęczyc (Klub Kolarski Lew Lębork) zajął 20 miejsce (1:09:55).
Wśród pań wygrała Aleksandra Gordon z Gdańska (1:19:33), przed drugą Dorotą Klewecką ze Stargardu (1:19:33) i trzecią Magdaleną Kowalczyk z Gdańska (1:19:35, SPORTEVO TRIATHLON TEAM). Czwarte miejsce zajęła Urszula Mundzia (1:20:52, Klub Kolarski Lew Lębork). Wyścig na krótszym dystansie ukończyło łącznie 277 zawodniczek i zawodników.
Z powodu kontuzji tym razem zabrakło triumfatora sprzed roku na dłuższym dystansie Arkadiusza Petki (Klub Kolarski Lew Lębork), a także dwóch innych liderów lęborskiego klubu - braci Piotra i Tomasza Rzeszutków, którym ten termin kolidował ze startem w innej imprezie kolarskiej.