Emil Dobrowolski i Ewelina Paprocka wygrali biegi o Puchar Konstytucji 3 Maja w Lęborku

Przy słonecznej, choć nieco wietrznej pogodzie odbyła się dziś rywalizacja biegowa przy stadionie miejskim w Lęborku. To były Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja zaliczane do cyklu Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand Prix Lęborka sezonu 2022/2023. Marcin Kapela
Z okazji zbliżającego się święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja w sobotę 29 kwietnia zorganizowane zostały Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja. Bieg główny na dystansie ok. 6070 m wygrał z czasem 19:39 Emil Dobrowolski. Wśród kobiet dystans ok. 4050 m najszybciej pokonała Ewelina Paprocka. Nagrody pieniężne, statuetki i dyplomy wręczał burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Organizatorem cyklu jest Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

Bieg o Puchar Konstytucji 3 Maja

Rywalizację rozpoczęli tradycyjnie najmłodsi a zakończył bieg główny ze specjalnymi premiami pieniężnymi. Bieg główny mężczyzn na dystansie ok. 6070 m wygrał z czasem 19:39 Emil Dobrowolski z UKS Ekonomik - Maratończyk Lębork. Drugie miejsce zajął Michał Pytlak (czas 19.48), 7 BOW), trzecie miejsce Ryszard Sokołowski (20:28, LKB im. Braci Petk Lębork).

Rywalizacja kobiet odbyła się na dystansie ok. 4050 m i wygrała ją Ewelina Paprocka z Luzina (czas 15:17), przed Kamilą Pobłocką - Dobrowolską (15:33, UKS Ekonomik - Maratończyk Lębork) i trzecią Bożeną Pobłocką (18:29, UKS Ekonomik - Maratończyk Lębork).

W rywalizacji uczniów szkół ponadpodstawowych na ok. 2020 m zwyciężyła Uliana Achramowicz (PCE Lębork, LKB im. Braci Petk), przed Pauliną Frajtag (PCE Lębork, LKB im. Braci Petk). W rywalizacji mężczyzn triumfował Jakub Pieniążek (ZSMI Lębork, LKB im. Braci Petk), przed Krzysztofem Kasprowiczem (Baszta Bytów) i trzecim Kacprem Smentochem (PCE Lębork).

W biegu głównym rywalizowało 31 zawodniczek i zawodników. Jest to bieg świąteczny, mający wyższe nagrody finansowe w biegu głównym. I tak szkoły ponadpodstawowe:
- dziewczęta: I miejsce - 150,00 zł, II miejsce - 80,00 zł III - 50,00 zł
- chłopcy: I miejsce - 150,00 zł, II miejsce - 80,00 zł III - 50,00 zł
Dorośli:
- kobiety: I miejsce - 250,00 zł, II miejsce - 150,00 zł III miejsce - 100,00 zł
- mężczyźni: I miejsce - 350,00 zł, II miejsce - 200,00 zł III miejsce - 130,00 zł