Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwudziestolatek chciał targnąć się na życie. Zapobiegli temu policjanci lęborskiej drogówki

Robert Gębuś
Robert Gębuś
20-latek zostawił rodzicom pożegnalny list i wyszedł z domu. Młodego mężczyznę w porę odnaleźli policjanci, którzy zapobiegli tym samym możliwej tragedii.

Informację o zaginięciu młodego mężczyzny policjanci z Lęborka otrzymali w sobotę (9.10) rano. Zgłoszenie wpłynęło od matki chłopaka, która znalazła w domu napisany przez niego list pożegnalny. Z treści listu wynikało, że 20-latek jest załamany psychicznie i może targnąć się na swoje życie. -Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, sprawdzając każde możliwe miejsce, w którym mógłby znajdować się zaginiony - informuje asp. Marta Szałkowska, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Lęborku.

-Po około dwóch godzinach poszukiwań patrol ruchu drogowego znalazł mężczyznę na dworcu kolejowym. 20-latkowi na szczęście nic się nie stało. Sierż. sztab. Mateusz Kotłowski i sierż. Rajmund Mejna zaopiekowali się nim i z uwagi na jego stan emocjonalny wezwali pomoc medyczną.

Policja apeluje:Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że Twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.
Jeśli czujesz się przygnębiony, wiedz, że są instytucje, które będą służyć Ci pomocą. Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:
116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,
22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w pon. – wt. w godz. 15:00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10:00 – 15:00 i niedziela w godz. 15:00 – 20:00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16:00 – 21:00 i piątek w godz. 15:00 – 20:00

Informacje, gdzie szukać pomocy uzyskasz też na stronie https://stopdepresji.pl

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto