Duże sukcesy strzelców LOK Lidera - Amicus Lębork w mistrzostwach Polski

Marcin Kapela
KS LOK Lider - Amicus Lębork
Tydzień po tygodniu reprezentacji Klubu Strzeleckiego LOK Lider Amicus Lębork osiągnęli duże sukcesy w mistrzostwach Polski. W Bydgoszczy najpierw Aleksandra Filipowicz wywalczyła złoty medal poprawiając przy okazji rekord życiowy w rywalizacji juniorów młodszych. W następny weekend Maria Baranowski zdobyła złoto w mistrzostwach Polski juniorów. Jakub Kozłowski wywalczył brązowy medal. Maria Baranowski weźmie udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów, po którym zawodnicy otrzymają powołania na wrześniowe Mistrzostwa Europy we Wrocławiu.

DWA MEDALE W RYWALIZACJI JUNIORÓW
Duże sukcesy w Mistrzostwach Polski Juniorów odnieśli zawodnicy reprezentujący Klub Strzelecki LOK Lider - Amicus Lębork. Na obiektach bydgoskiego Zawiszy złoty medal, uzyskując wynik 617,0 pkt., wystrzelała Maria Baranowski w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc. Drugie miejsce zajęła Magdalena Malotka - Trzebiatowska z Dziesiątki Kartuzy (616,1 pkt.) a trzecie Agnieszka Smeja z Zawiszy Bydgoszcz (614,6 pkt.).

- Należy podkreślić, że to trzeci z rzędu złoty medal zdobyty przez Marysię podczas mistrzostw Polski w tej konkurencji

- chwali swoją wychowankę trener klubowy Robert Biczkowski.

- Wcześniej dwukrotnie wygrywała mistrzostwa Polski juniorów młodszych a w ubiegłym roku dołożyła jeszcze srebrny medal wśród seniorów.

Trener Biczkowski jest niezwykle dumny z sukcesów swojej zawodniczki.

- No i wiadomość najważniejsza jest taka, że Marysia Baranowski weźmie udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów, po którym zawodnicy otrzymają powołania na wrześniowe Mistrzostwa Europy we Wrocławiu.

Medal brązowy padł łupem Jakuba Kozłowskiego w karabinie dowolnym strzelanie z trzech postaw. Lęborczanin w w eliminacjach uzyskał wynik 572 pkt. W finale zdobył 393,0 pkt. i do walki o złoty medal zabrakło mu 0,2 pkt. Tę konkurencję wygrał Maciej Ogórek ze Śląska Wrocław przed Marcinem Chojnowskim, reprezentującym Kaliber Białystok.

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów otrzymali również trzecie kółka olimpijskie, które nadaje Polski Komitet Olimpijski.

W pozostałych konkurencjach strzelcy Lidera - Amicus uzyskali wyniki:

- Maria Baranowski - 6 miejsce w Kdw3x20 (574 pkt.) i 23 w karabinie pneumatycznym (602,9 pkt)

- Jakub Kozłowski - 4 miejsce w karabinie pneumatycznym (609,9 pkt.) i 9 w karabinie dowolnym 60L (607,7 pkt.)

- Maria Baranowski, Jakub Kozłowski - 9 miejsce w karabinie pneumatycznym MIX

W rozgrywanych w tym samym czasie młodzieżowych mistrzostwach Polski w Bydgoszczy Alicja Rzepka w konkurencjach pistoletowych dwukrotnie meldowała się w finałach zajmując, jak podkreśla trener Robert Biczkowski, bardzo dobre 7 miejsce w pistolecie sportowym i 6 w pistolecie pneumatycznym.

ZŁOTO WŚRÓD JUNIORÓW MŁODSZYCH
Tydzień wcześniej, także na obiektach bydgoskiego Zawiszy, reprezentanci lęborskiego klubu także sięgnęli po medale, tym razem w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w konkurencjach, które nie wchodzą w program Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jednocześnie odbyły się zawody o "Złoty Muszkiet" i "Złotą Krócicę, które były eliminacją do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W mistrzostwach Polski znakomicie spisała się Aleksandra Filipowicz, która z wynikiem 618,4 pkt. wywalczyła złoty medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc, poprawiając przy tym rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Weronika Piasecka z Zawiszy Bydgoszcz (608,1 pkt.) a trzecie Agata Mońko, reprezentująca Kaliber Białystok (607,3 pkt.).

- Podczas zawodów w Bydgoszczy Ola potwierdziła wysoką formę, którą sygnalizowała już na początku sezonu. Jej złoty medal jest 109 medalem zdobytym przez zawodników naszego klubu w mistrzostwach Polski. Dobra passa trwa nieprzerwanie od 2002 roku, kiedy to Ada Bistram i Bartek Niedbałka zdobyli jednego dnia pierwsze medale MP dla naszego klubu

- podkreśla trener Robert Biczkowski.

W tej samej konkurencji wśród juniorów młodszych Patryk Erni zajął z wynikiem 577,1 pkt. 12 miejsce. W zawodach o "Złoty Muszkiet" i "Złotą Krócicę" Aleksandra Filipowicz zwyciężyła w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw (558 pkt.). Drugie miejsce zajęła Agata Mońko (552 pkt., Kaliber Białystok) a trzecie Amelia Błażejczak (550 pkt., Gwardia Zielona Góra).

W karabinie pneumatycznym Filipowicz zajęła 22 miejsce (493,8 pkt.).