Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drugi Festiwal Filmów Profilaktycznych w Lęborku z pandemicznymi obostrzeniami

Robert Gębuś
Robert Gębuś
fot.archiuwm
Zakończyła się II edycja Festiwalu Filmów Profilaktycznych, organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku w ramach wychowawczo-profilaktycznego programu „JesteśMY razem”. Jury wybrało najlepszych.

To kontynuacja zakończonej sukcesem pierwszej, ubiegłorocznej edycji imprezy, która w dniu finałowego pokazu wypełniła po brzegi salę Kina „Fregata”.
-Celem imprezy jest realizacja profilaktyki kreatywnej poprzez działalność artystyczną młodzieży - tłumaczą organizatorzy imprezy. - Chodzi również o uwrażliwienie młodych ludzi na ważne problemy społeczne i dotarcie z przekazem do jak najszerszego grona osób, szczególnie tych w podobnym do twórców wieku, ponieważ język przekazu tworzonego przez młodzież trafia do środowiska rówieśniczego o wiele skuteczniej, niż foldery, czy ulotki informacyjne.
W tym roku do listy spraw stanowiących przyczyny problemów, doszły zagadnienia osamotnienia i izolacji, z którymi niemal wszyscy zmagają się od początku pandemii. To może powodować stany apatii, potęgować stany depresyjne i postępujące zobojętnienie.
Wśród haseł profilaktycznych, które tym razem trzeba było kreatywnie rozwinąć w krótkiej formie filmowej lub teledysku, znalazły się: „Nie daj się samotności! Buduj relacje!”, „Nie daj się wykluczeniu! Pielęgnuj relacje!” i „Bądź wsparciem dla siebie i innych!”.
Festiwal miał formę konkursu skierowanego do kl. I i II. Treść i słowa piosenki miały wzbudzać emocje, podkreślać rolę osób bliskich i przyjaciół, nieść optymistyczne przesłanie, a przede wszystkim pełnić rolę motywującą do budowania i pielęgnowania pozytywnych relacji rówieśniczych i okazywania wsparcia drugiemu człowiekowi.
Na skutek przeciwpandemicznych obostrzeń, tegoroczny finał odbył się w wersji on-line. Nadesłane produkcje oceniało jury w składzie: Katarzyna Wach - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborsku, Jolanta Bona - kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku, filia w Lęborku i Krzysztof Poziemski, przedstawiciel Starostwa Powiatowego.

- Cieszy nas każda praca nadesłana na konkurs, ponieważ potwierdza to, że naszej młodzieży bliskie są tematy wzajemnego wspierania się w trudnym czasie pandemii. Pozytywnie zaskakująca jest również wysoka jakość merytoryczna i artystyczna przedstawionych produkcji

- mówi Katarzyna Wach, przewodnicząca konkursowego jury.
Oceniający wybrali trzy najlepsze prace oraz przyznali nagrody indywidualne. Najwyższe noty uzyskały następujące klasy: IB, IIA po szkole podstawowej i klasa IIB po gimnazjum. Przyznano również wyróżnienia indywidualne za śpiew dla: Marii Pawlak i Michaliny Jagodzińskiej z kl. IB, Martyny Reclaf z kl. ID oraz Agnieszki Suszko z kl. II AP. Nagrodę publiczności przyznali przyszli maturzyści. Otrzymała ją klasa ID. Patronat honorowy nad festiwalem sprawowało Starostwo Powiatowe w Lęborku.
Materiał ilustruje fotografia z ubiegłorocznego finału, ponieważ obowiązujące obostrzenia uniemożliwiły organizację finału wzorem ubiegłorocznej edycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lebork.naszemiasto.pl Nasze Miasto