Charbrowo. Reprezentanci Ukrainy najlepsi w VI Magicznym Biegu Przy Pochodniach

W piątkowy wieczór (20.08.2021 r.) o godz. 21 wójt gminy Wicko wystartował w Charbrowie VI Magiczny Bieg Przy Pochodniach. Już w nocnej scenerii trasą liczącą 10 kilometrów najszybciej, bo w 31 minut i 25 sekund pokonał 35-letni Bogdan Semenowych z Ukrainy i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 600 zł. Wśród kobiet otrzymując także premię finansową w tej wysokości zwyciężyła jego rodaczka 31-letnia Valentyna Veretska (35:09). Bieg ukończyło 36 zawodników i 16 zawodniczek.

Trasa biegu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku wiodła drogą powiatową przez Charbrowski Bór, Krakulice, Podroże i Charbrowo oraz ścieżka pieszo-rowerowo w pasie Drogi Wojewódzkiej nr 214. Bieg był tym razem imprezą towarzyszącą w ramach Potato Poland 2021 - XVIII Krajowych Dni Ziemniaka.

Dyrektor GOKiS Rafał Skibiński na linię startu zaprosił przy Farmie Alexa w Charbrowie. Sygnał do startu dał wójt gminy Wicko Dariusz Waleśkiewicz. Rywalizacja o czołowe miejsca przebiegała pod dyktando reprezentantów Ukrainy. Najszybciej linię mety przeciął 35-letni Bogdan Semenowych (31:25). Drugie miejsce zajął 31-letni Dmytro Mysiatchenko (31:39) i nagroda 300 zł, trzecie pierwszy z Polaków 43-letni Grzegorz Kujawski z Pucka (LKS Ziemi Puckiej) - 31:42. Nagroda to 200 zł. Czwarty był Łukasz Kujawski z Żukowa (Kujawscy Runners) - 32:27. Piąty był Dawid Garski ze Słupska (AML Słupsk) - 32:33. Szóste miejsce zajął reprezentujący LKB im. Braci Petk Lębork Grzegorz Ebel z Nożynka - 32:40.

Wśród kobiet ze zwycięstwa cieszyła się 31-letnia Valentyna Veretska (LKB Rudnik) - 35:09. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka 26-letnia Nataliia Semenovych - 35:23 (300 zł). Trzecie miejsce na podium dla Eweliny Paprockiej z Luzina - 37:54 (200 zł). Czwarta była Wiktoria Naczk z Lęborka (Polipack Team GWE) - 47:45, piąta Justyna Kankowska z Luzina (Kaszubi Luzino) - 47:45, szósta Dominika Kankowska z Luzina (Kaszubi Luzino) - 51:24.

Z mikrofonem rywalizację komentował lęborczanin Eligiusz LIGO Grotha.