Cewice. Piłkarze Leśnika zostawili serce na boisku przeciw Pogoni w Pucharze Polski

Marcin Kapela
W środowe popołudnie (07.10) w Cewicach miejscowy Leśnik (V liga) podejmował Pogoń Lębork w ramach IV rundy Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego. Murowanym faworytem do awansu była IV-ligowa Pogoń, ale gospodarze zagrali ambitnie i mieli swoje momenty radości. Lęborczanie wygrali 7-2, a hat-tricka ustrzelił grający w tym meczu w ataku Przemysław Kostuch. W V rundzie Pogoń zagra 21 października na wyjeździe z Lipniczanką Lipnica.

Przez pierwsze pół godziny faworyt z Lęborka przeważał, ale tej przewagi piłkarze Pogoni nie przełożyli na gole. W30 minucie mocnym, precyjnym uderzeniem z ok. 25 m popisał się Artur Formela i otworzył worek z golami. Dwie minuty później prostopadłe podanie do Łukasza Janowicza i ten uderzając piłkę lewą nogą trafia pod poprzeczkę. W 37 minucie obrońcy gospodarzy sprokurowali okazję bramkową, a gola głową strzelił Przemysław Kostuch i było 0-3.

W 40 minucie z gola cieszyli się gospodarze, kiedy z dystansu przymierzył Radosław Bandosz. Piłka po rękach Labudy wtoczyła się do bramki.

Wynik na 1-4 do przerwy ustalił Kostuch, który z bliska trafił po rykoszecie.

W przerwie jedna zmiana w Pogoni. Za Okroja wszedł Bigus.

Już w 48 minucie na 1-5 głową podwyższył Wiktor Miotk. W 67 minucie gol na 2-5 dla Leśnika, który w dużym stopniu obciąża bramkarza Pogoni. Z jego błędu skorzystał kapitan gospodarzy Przemysław Mosór. W końcówce trzeciego gola strzelił Kostuch i na koniec Wojciech Musuła z dystansu i po rykoszecie.

IV runda Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego
Leśnik Cewice – Pogoń Lębork 2:7 (1:4)

Bramki: 0:1 Artur Formela (30), 0:2 Łukasz Janowicz (32), 0:3 Przemysław Kostuch (37), 1:3 Radosław Bandosz (40), 1:4 Kostuch (43), 1:5 Wiktor Miotk (48), 2:5 Przemysław Mosór (67), 2:6 Kostuch (73), 2:7 Wojciech Musuła (80)

Leśnik: Puanecki – P. Zieliński, Siwek, K. Suszko, Sulkowski, K. Brzozowski, Zdaniukiewicz, P. Mosór, Jakub Waczkowski, M. Naczk (52 D. Zieliński), Bandosz. Trener Mariusz Misiak

Pogoń: Patryk Labuda - Okrój (46 Bigus), Kostuch, Kochanek, Janowicz, Musuła, Marcin Choszcz, W. Miotk (60 Wiśniewski), Ł. Kwaśnik, Stenka (71 Stępień), Artur Formela. Trenera Waldemar Walkusz