Cewice. I Bieg Pocztylionu w ramach "Kaszuby Biegają" za nami. Kto najlepszy?

Po raz pierwszy popularny cykl "Kaszuby Biegają" zawitał do Cewic. W niedzielne popołudnie bieg główny ukończyło łącznie 167 zawodniczek i zawodników. Z czasem 16 minut i 11 sekund wygrał Bartłomiej Zyborowicz z Gdańska (Kujawscy Runners). Drugi był Grzegorz Kujawski z Pucka (16:19), a trzeci Marcin Sieciński z Żukowa (17:04, Kujawscy Runners). Wśród kobiet ze zwycięstwa cieszyła się Aleksandra Baranowska - Trzasko z Gdyni (czas 18:54), drugie miejsce zajęła Monika Kujawska z Żukowa (19:00, Kujawscy Runners), trzecie Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (19:54). Puchary wręczali Jerzy Bańka, wójt Cewic i Karol Płotka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury. Partnerem cyklu ze strony Cewic jest także Cewicki Klub Morsa i Biegacza na czele ze Stanisławem Paczułą.

Puchary otrzymali najlepsi z gminy Cewice. W klasyfikacji najlepszych zawodników wygrał Artur Nowicki z Malczyc (czas 18:31, 1 LBZ), drugi był Radosław Bandosz z Siemirowic (18:10, 1 LBZ), trzeci Sylwester Jóskowski z Cewic (19:47, Cewicki Klub Morsa i Biegacza).

Wśród kobiet to Brygida Wenta z Łebuni (24:00, Cewicki Klub Morsa i Biegacza), potem Urszula Paczuła z Cewic (24:13, Cewicki Klub Morsa i Biegacza) i Angelika Szalaty z Siemirowic (26:17).

Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking.