Błażej Frączak z LKB im. Braci Petk wicemistrzem Pomorza U-14 w biegu na 1000 metrów

Robert Gębuś
Błażej Frączak z LKB Braci Petk w Lęborku zajął 2 miejsce w biegu na 1000 metrów podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Słupsku w kategorii wiekowej U-14. Świetnie spisał się także Konrad Metera, który na tym samym dystansie i w tej samej kategorii wiekowej zajął 5 miejsce.

Podczas Mistrzostw Województw Pomorskiego U14 w Słupsku w biegu na 1000 m. Błażej Frączak (LKB im. Braci Petk) przybiegł na metę z czasem 3.08.33 co dało mu drugie miejsce. Piąte miejsce zajął jego klubowy kolega, Konrad Metera z czasem 3.15.68, który tym wynikiem ustanowił rekord życiowy. Zwyciężył Aleksander Aleksander Okruciński z KS Wejher Wejherowo, z czasem 3:04.20.

-Michalina Żmija (2009)ma za sobą pierwszy start na dystansie 600 m - I jak powiedziała po starcie -Lubię ten dystans ! Pobiegła tak jak uzgodniłyśmy taktycznie z "luźną głową "

- mówi Klaudia Brzózka, trener LKB im. Braci Petk w Lęborku.

-Warunki na biegu 1000m Chłopców były ekstremalne zaraz po strzale startera nastąpiło zerwanie chmury. Ale czy biegaczom to przeszkadza? Nie sądzę życiówki się posypały.Nie ma złej pogody są słabe charaktery. Gratulacje dla Konrada,Błażeja i Michaliny za dzisiejsze bieganie. Małymi krokami oswajamy się z tartanem.