Już po raz 22 w Lęborku zorganizowano Halowy Turniej o Puchar Starosty Lęborskiego, pod patronatem "Dziennika Bałtyckiego". W rywalizacji wzięło udział dziesięć zespołów w tym m.in. drużyny z Choczewa i Linii. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów. Do półfinałów awansowały po dwie drużyny z każdej grupy.
Pierwszą fazę turnieju Anioły Garczegorze przeszły jak burza wygrywając wszystkie mecze bez straty bramki. Podobna drogę przeszedł w grupie B Leśnik Cewice, który również wygrał wszystkie swoje mecze bez straty gola. Ostatecznie do półfinału, poza Aniołami Garczegorze i Leśnikiem Cewice, awansowali także Zadymiarze Lębork, Chrobry Charbrowo.
Emocje w fazie pucharowej
W pierwszym spotkaniu półfinałowym Anioły Garczegorze pokonały 3:0 Zadymiarzy Lębork po dwóch bramkach Błażeja Tomasiewicza i jednym trafieniu Rusłana Pankratowa. W drugim meczu półfinałowym Leśnik Cewice pokonał 1:0 Chrobrego Charbrowo a zwycięską bramkę zdobył Marcin Kołodziejski.
Dużo emocji dostarczył kibicom mecz o 3 miejsce, w którym Zadymiarze Lębork zagrali z Leśnikiem Cewice. Wyrównane spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Zadymiarzy, a bramki dla zwycięzców strzelili Patryk Szerkiel, Maciej Wierzbowski i Szymon Kmita. Dla Lesnika trafiali Patryk Szmuda i Patryk Czaja.
Anioły potwierdziły dominację
W finale spotkały się zespoły Aniołów Garczegorze z Chrobrym Charbrowo. Anioły pewnie wygrały 4:1 i potwierdziły swoją dominację w całym turnieju. Zwycięstwo Aniołom w finale zapewniły bramki R.Pankratowa, dwie Artura Wojacha i gol Artura Narewskiego. Honorowe trafienie dla Chrobrego zaliczył Krystian Czerwionka. To była jedyna bramka, którą Anioły Garczegorze straciły w całym turnieju.
Anioły Garczegorze „zgarnęły” także niemal wszystkie tytuły indywidualne. Tytuł Króla Strzelców zdobył Błażej Tomasiewicz z Aniołów Garczegorze, zdobywca 7 goli w turnieju. Najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Meyera z Aniołów Garczegorze, a drużyna Aniołów otrzymała puchar „Dziennika Bałtyckiego” dla Najlepszej Drużyny Powiatu Lęborskiego. Puchar Fair Play otrzymała drużyna Starostwa Powiatowego w Lęborku.
Klasyfikacja końcowa:
1.Anioły Garczegorze
2.Chrobry Charbrowo
3. Zadymiarze Lębork
4. Leśnik Cewice
5. Starostwo Lębork
6. Latarnik Choczewo
7. Start Lebień
8. Zenit Redkowice
9. Jaro Dachy
10. Dąbrówka-Linia
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

SONY Xperia 5 IV 5G 8/128GB Czarny
xperia 5 iv ma moc i wydajność, których potrzebuje…
kup teraz

HUAWEI nova Y90 6/128GB Czarny
smartfon huawei nova y90 to smartfon, w którym tec…
kup teraz

POCO C40 3/32GB Żółty
Jeśli jesteś miłośnikiem informatyki i elektroniki…
kup teraz

POCO F4 6/128GB Zielony
Xiaomi Poco F4 5G Dual Sim 6GB RAM 128GB - Zielony…
kup teraz

Samsung Galaxy A14 SM-A145 4/64GB Jasnozielony
Smartfony Samsung A14 został zaprojektowany z myśl…
kup teraz

Samsung Galaxy A54 5G SM-A546 8/128GB Czarny
Samsung Galaxy A54 5G przyciąga uwagę bezpretensjo…
Ile wydajemy na aktywność fizyczną?