Wielki sukces młodziczek LOK Lidera - Amicus Lębork w mistrzostwach Polski

Na obiektach Śląska Wrocław rywalizowało blisko 200 zawodników w konkurencjach karabinowych i pistoletowych. Siedmioro reprezentantów miał KS LOK Lider - Amicus Lębork. KS LOK Lider - Amicus Lębork
W zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelectwie sportowym dwie zawodniczki KS LOK Lidera - Amicus Lębork stanęły na podium. Nadia Szauła zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc. Aleksandra Stolc została wicemistrzynią Polski, zdobywając srebrny medal w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw.

Złoto i srebro młodziczek Lidera - Amicus w mistrzostwach Polski

W niedzielę, 8 października zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Na obiektach Śląska Wrocław rywalizowało blisko 200 zawodników w konkurencjach karabinowych i pistoletowych. Siedmioro reprezentantów miał KS LOK Lider - Amicus Lębork.

Nadia Szauła mistrzynią Polski

Znakomicie spisała się Nadia Szauła, która z wynikiem 405,4 pkt. w karabinie sportowym 40 strzałów leżąc zdobyła złoty medal. Drugie miejsce zajęła Dominika Szczepaniak (Zawisza Bydgoszcz) - 400,9 pkt. a trzecie Wiktoria Rozmus (Piast Bieruń) - 399,3 pkt. W tej samej konkurencji Aleksandra Stolc zajęła 4 miejsce, Lena Mianowska 7 a Julia Dąbrowska 22.

Aleksandra Stolc wicemistrzynią Polski

Drugi medal dla Lidera - Amicus Lębork zdobyła Aleksandra Stolc. Wywalczyła srebrny krążek i zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw - 564 pkt. Wygrała Kamila Lutowska - Zawisza - 565 pkt., trzecie miejsce zajęła Olga Kaczor (Wawel Kraków) - 564 pkt. W tej konkurencji Nadia Szauła była 7, Lena Mianowska 15 a Julia Dąbrowska 17.

W konkurencji karabin pneumatyczny MIX para Aleksandra Stolc i Hubert Pakieła zajęli 8 miejsce. Hubert Pakieła w karabinie 40L i 3x20 dwukrotnie zajmował 10 miejsce.

W pistolecie pneumatycznym Maja Guziałowska - Gąska była 24 a Jan Raczkowski 22. Natomiast w pistolecie sportowym Maja Guziałowska - Gąska była 23 a Jan Raczkowski 12. Para Guziałowska i Raczkowski w MIX-ie zajęli miejsce 14.

Wkrótce Baltic Cup w Łebie

W dniach 20-22 października odbędą się w Łebie zawody strzeleckie "Baltic Cup 2023". Jak informuje prezes Lidera - Amicus Lębork Robert Biczkowski, udział w zawodach potwierdziło blisko 300 zawodników z 32 klubów, w tym kadra narodowa Polski. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach karabinowych i pistoletowych, w kategoriach wiekowych młodzik, junior i senior.