Sportowe święto po raz 16
Już po raz 16 odbędzie się organizowana corocznie Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Tak, jak w przypadku jubileuszowej gali, tak i tym razem jej miejscem będzie sala kinowa Lęborskiego Centrum Kultury "Fregata". Początek wydarzenia o godz. 12.
Celem konkursu jest popularyzacja sportu oraz sportowców i trenerów osiągających wysokie wyniki sportowe w dyscyplinach sportowych olimpijskich i paraolimpijskich. To także docenienie sponsorów - osób wspierających rozwój sportu w powiecie.
Nagrody i wyróżnienia starosty lęborskiego
W pierwszej części gali nagrody i wyróżnienia przyzna sportowcom starosta lęborski. W ubiegłym roku lista nominowanych za sukcesy w 2021 r. liczyła 130 nazwisk z 20 klubów i stowarzyszeń sportowych, a także 8 imprez.
Laury od Powiatowej Rady Sportu
Powiatowa Rada Sportu, przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego z obszaru powiatu lęborskiego, jest organizatorem konkursu „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2022”. Zgodnie z regulaminem kandydaci muszą reprezentować kluby lub stowarzyszenia, których działalność jest prowadzona na terenie Powiatu Lęborskiego, bądź zamieszkiwać w Powiecie Lęborskim. W plebiscycie wyłonienie zwycięzców następuje w kategoriach wiekowych indywidualnych i drużynowych.
LISTA NOMINOWANYCH DO SPORTOWYCH LAURÓW
Młodzik
1. Kornel Łazorczyk – karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców
w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
2. Błażej Frączak – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk
VIII miejsce U – 16 (w kat. 2008 – I miejsce) – Mistrzostwa Polski LDK – 23.06.2022 r. Sieradz
3. Konrad Metera – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk
I miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w U 12/U 14 w biegach indywidualnych 22.05.2022 r. Gdańsk
4. Michał Dawidowski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Polski w mini siatkówce chłopców w kat. „dwójki”– Kinder Joy of Moving – Gliwice 2022
5. Dominik Nasiadko – UKS „Start” Lębork
III miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych – 23 – 25.09.2022 r. Łosice
Młodziczka
1. Sara Dorawa – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
I miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek w suatkówce
2. Aleksandra Stolc – KS LOK „Lider – Amicus” Lębork
III miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików – 06 – 09.10.2022 r. Zielona Góra
3. Paulina Freitag – UKS „Start” Lębork
VI miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych – 23 –25.09.2022 r. Łosice
4. Dominika Rauchut – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
V miejsce – Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych – 23 –25.09.2022 r. Łosice
Junior młodszy
1. Szymon Sołtys – karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów
i Młodzieżowców w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
2. Igor Mielewczyk – karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców
w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
3. Patryk Erni – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
IV miejsce – Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – 13 – 17.07.2022 r. Tarnów
4. Damian Abczyński – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
VI miejsce – Mistrzostwa Polski w pływaniu ZSS Sprawni – Razem – 13 – 15.05.2022 r. Ciechanów
5. Filip Maszota – karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów
i Młodzieżowców w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
6. Dawid Gajda – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w tenisie stołowym Sprawni – Razem – 20.10.2022 r. Gdańsk
Junior
1. Igor Zagożdżan – karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
2. Konrad Wojciechowski – karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
3. Jakub Pieniążek - Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk
II miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS – 14.05.2022 r. Słupsk
4. Jakub Kozłowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – 16 – 19.06.2022 r. Bydgoszcz
5. Jakub Gul – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
I miejsce – Mistrzostwa Polski w piłce nożnej Olimpiady Specjalne – 03 – 05.06.2022 r. Warszawa
Juniorka młodsza
1. Amelia Keller – karate WKF – Klub Karate Shotokan w Lęborku
III miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
2. Aleksandra Filipowicz – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
III miejsce – Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – 13 – 17.07.2022 r. Tarnów
3. Oliwia Jackowska – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
III miejsce – Mistrzostwa Polski w pływaniu ZSS Sprawni – Razem – 13 – 15.05.2022 r. Ciechanów
Juniorka
1. Maria Baranowski – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – 16 – 19.06.2022 r. Bydgoszcz
2. Magdalena Szymańska – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
I miejsce – Mistrzostwa Polski w pływaniu ZSS Sprawni – Razem – 13 – 15.05.2022 r. Ciechanów
Młodzieżowiec
1. Wiktoria Klawitter – kolarstwo górskie – Klub Kolarski Lew Lębork
I miejsce – Drużynowe Akademickie Mistrzostwa Polski – 17 – 19.05.2022 r. Spytkowice.
2. Jakub Woźnicki – Uczniowski Klub Sportowy „Start” Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w tenisie stołowym ZSS Sprawni – Razem – 20.10.2022 r. Gdańsk
Senior
1. Bartosz Adamski – kolarstwo – Klub Kolarski Lew Lębork
I miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie Gravelowym – 04.09.2022 r. Starachowice
2. Sławomir Maciejewski – kolarstwo – Klub Kolarski Lew Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Polski w kolarstwie Gravelowym – 04.09.2022 r. Starachowice
3. Piotr Walkusz – kolarstwo – Klub Kolarski Lew Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie – wyścig ze startu wspólnego – 22 – 24.07.2022 r. Zduńska Wola
4. Ryszard Sokołowski – Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk
I miejsce – Mistrzostwa Polski Masters 10 km – 18.06.2022 r. Toruń
5. Paula Wrońska – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
III miejsce – Mistrzostwa Europy – 27.07.2022 r. Zagrzeb
6. Jolanta Tabaka – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – 29.09 – 02.10.2022 r. Wrocław
7. Agnieszka Stanicka – Klub Karate Shotokan w Lęborku
III miejsce – Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF – 03.12.2022 r. Mosina
8. Michał Parczewski – Klub karate Shotokan w Lęborku
III miejsce – Mistrzostwa Polski seniorów w Karate WKF – 04.12.2022 r. Wrocław
9. Magdalena Maszota – Klub Karate Shotokan w Lęborku
III miejsce – Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF – 03.12.2022 r. Mosina
10. Paweł Tubielewicz – Klub Karate Shotokan w Lęborku
II miejsce – Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF – 03.12.2022 r. Mosina
Drużyna, zespół roku – młodzik
1. Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork (Michał Dawidowski, Szymon Zimnowoda, Maciej Winiarski)
II miejsce – Mistrzostwa Polski w mini siatkówce chłopców w kat. „dwójki”– Kinder Joy of Moving – Gliwice 2022
2. AP Sped Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork (Sara Dorawa, Agata Majrowska, Wiktoria Miotk, Martyna Ryta, Kinga Jęchorek, Alicja Stanuch, Joanna Zimnowoda, Marlena Grudzińska, Olimpia Czajka, Daria Gburczyk, Anna Dybowska, Iga Jarczyńska)
I miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek
3. Glinka Academy Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork Iryda Cewice (Juliusz Partyka, Jakub Selonke, Szymon Wejer, Aleksander Kowalski)
VII miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w min siatkówce Kinder Joy of Moving – Gliwice 2022
4. Glinka Academy Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork(Oskar Jankowski, Dawid Burghardt, Jan Fiedoruk)
XVII miejsce – 28 Mistrzostwa Polski w min siatkówce Kinder Joy of Moving – Gliwice 2022
Drużyna, zespół roku - junior
1. Klub Karate Shotokan w Lęborku – Szymon Sołtys, Filip Maszota, Kornel Łazorczyk
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate 2022 – 12 – 13.11.2022 r. Wejherowo
Drużyna, zespół roku - senior
1. Anioły Garczegorze
VI miejsce w rudzie jesiennej IV ligi piłki nożnej.
2. Klub Strzelecki LOK Lider - Amicus Lębork (Maria Baranowski, Jolanta Tabaka, Paula Wrońska)
I miejsce – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – 29.09 – 02.10.2022 r. Wrocław
Sportowe Odkrycie Roku
1. Aleksandra Stolc – Klub Strzelecki LOK „Lider – Amicus” Lębork
III miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików – 06 – 09.10.2022 r. Zielona Góra
2. Maciej Winiarski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Polski w mini siatkówce chłopców w kat. „dwójki”– Kinder Joy of Moving – Gliwice 2022
Trener
1. Klaudia Pilarska – Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk
2. Marcin Fidala – Klub Strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork
3. Robert Biczkowski – KS LOK Lider – Amicus Lębork
4. Leszek Leciejewski – UKS Start Lębork
5. Piotr Pobłocki – Klub Karate Shotokan w Lęborku
Trener gier zespołowych
1. Wojciech Potrykus – Lęborski Klub Sportowy „Pogoń”
II miejsce w I lidze tenisa stołowego sezon 2022/2023
2. Marcin Dawidowski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
II miejsce – Mistrzostwa Polski w mini siatkówce chłopców w kat. „dwójki”– Kinder Joy of Moving – Gliwice 2022
I miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodziczek
3. Piotr Neumiller – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
XVII miejsce – Mistrzostwa Polski w mini siatkówce chłopców w kat. „dwójki”– Kinder Joy of Moving – Gliwice 2022
4. Jarosław Pruski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
I miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Podlasie 2022
VII miejsce – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w mini siatkówce chłopców w kat. „trójki”– Kinder Joy of Moving
Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?