Szamotuły. Emocjonujący turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce [ZDJĘCIA]

Magda Prętka
9 najlepszych drużyn z województwa wzięło udział w wielkim finale Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce dziewcząt w kategorii czwórek. Turniej rozgrywany był w hali "Szamotulanka" przy Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce

W sobotnie przedpołudnie, 19 czerwca w hali "Szamotulanka" rozpoczęła się zacięta rywalizacja pod siatką. Stawką turnieju finałowego Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce dziewcząt kategorii czwórek był awans do rozgrywek ogólnokrajowych. Udział w nich mogły wziąć tylko 2 najwyżej plasujące się zespoły.

Poprzeczka, trzeba przyznać, zawieszona została dość wysoko. W turnieju rywalizowało 9 najlepszych drużyn z całego województwa, w tym: Enea Energetyk Poznań, KS Volley Turek, MUKS Jantar Kalisz, SKF KS Poznań, SPS Sparta Złotów, UKS Piątka Turek, UKS P.U.M.A Komorniki, a także UKS Lider Rokietnica i UKS Szamotulanin Szamotuły.

Mecze (do 2 wygranych setów, do 15 punktów) rozgrywane były w 3 grupach (po 3 zespoły w każdej) systemem "każdy z każdym". Najlepsi z najlepszych walczyli zaś o miejsca na podium. Po kilku godzinach niezwykle emocjonującej, sportowej walki wszystko stało się jasne.

Tytuł Mistrzyń Wielkopolski zdobyły zawodniczki poznańskiego Energetyka. Srebrnymi medalistkami zostały dziewczęta z Rokietnicy, a na miejscu III uplasowała się drużyna SKF KS Poznań. Szamotulanki wypadły całkiem nieźle, choć z impetem nie skoczyły na podium. Rywalizację ostatecznie zakończyły na miejscu V.