Przesądził samobój

aza
Wcześniejsze spotkanie z Bałtykiem Gdynia zakończyło się bezbramkowym wynikiem
Przegraną Pogoni 0:1 (0:0) zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Pomezanią Malbork. W 75 minucie samobójczą bramkę strzelił zawodnik Pogoni Sławomir Trawiński.

Podopieczni Andrzeja Brendlera jechali do Malborka po punkt. Z góry przyjęli defensywną taktykę i przez długi czas udało im się utrzymywać zadawalający ich wynik. Mecz przez to, a także ze względu na słaby poziom miejscowych nie był dobrym widowiskiem. Przedstawiciele gospodarzy pokusili się nawet o twierdzenie, że lepiej niż Pogoń zaprezentowała się grająca w Kalborku dwa tygodnie wcześniej Sparta Sycewice.

Piłka po strzale napastnika Pomezanii po raz pierwszy znalazła się w siatce w 23 min., sędzia jednak odgwizdał faul na bramkarzu, chociaż równie dobrze mógł wskazać przewinienie Piechoty na Honorym. Lęborski goldkiper bardzo przytomnie zachował się w 42 i 60 min. wybijając piłkę zmierzającą do bramki. Nie zapobiegł temu jednak w kolejnych akcjach, gdy po dośrodkowaniu do piłki wyskoczyli Trawiński i Honory. Piłka po zagraniu głową trafiła do bramki.

- Jak pech to pech - mówi Andrzej Brendler, trener Pogoni. - Od początku mecz był kontrolowany przez naszą drużynę. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Darek Piechota, który dwukrotnie uchronił nas od wbicia gola. O przegranej przesądziła jednak samobójcza bramka Sławka. Niestety, nie mamy także siły ognia. W 63 minucie, na skutek kontuzji, musiał opuścić boisko Michał Frącek. Nie grał też Sławomir Orczyka.

Skład drużyny: Dariusz Piechota, Łukasz Łapigrowski, Daniel Malek, Tomasz Mach, Sławomir Trawiński, Mariusz Władyka, Arkadiusz Hebel, Jarosław Kierszka, Łukasz Kłos, Piotr Łapigrowski, Michał Frącek (63) Ireneusz Świątek.